Testas: ką lemia vaiko vardas?

Pirmagimis
Pirmagimis
  © 123rf.com
Astromanija.lt
2014-05-17 15:13

Gimus vaikui, didžiausi mūšiai vyksta dėl vardo. Į lemiamą kovą įsitraukia kelių kartų atstovai, nes visi turi, ką šia tema pasisakyti. Taip pat visi reaguoja labai jautriai ir audringai, kai tėvai nusprendžia nepaisyti jų nuomonės.

Jei gimdytojai vadovautųsi ne emocijomis, o faktais, tarkime, skaičiais, greičiausiai apsispręsti būtų lengviau.

Pasak numerologų, kiekvienas skaitmuo turi tam tikras vibracijas. O tai veikia vardo savininką, netgi lemia jo likimą.

Jau išrinkote vardą, o gal dar tik svarstote, deratės, kariaujate?

Tiesiog paskaičiuokite ir skelbkite paliaubas.

Pavyzdys: pasižiūrėkite į lentelę ir suskaičiuokite. Sudėkite vaiko vardo raides, tai yra jas atitinkančius skaičius, iki tol, kol liks vienaženklis skaičius nuo 1 iki 9. Tarkime, berniuko vardas yra Majus: 4+1+1+3+1=10; 10=1+0=1. Majaus vardo skaičius yra vienetas.

LENTELĖ

1 - A, Ą, J, S, Š.

2 - B, K, T.

3 - C, Č, L, U, Ų, Ū.

4 - D, M, V.

5 - E, Ę, Ė, N.

6 - F, O.

7 - G, P, Y.

8 - H, Z, Ž.

9 - I, Į, R.

Vardų skaitmenys

1

JUDRUS VAIKAS

Neįmanoma atsispirti kibirkščiuojančioms šio pasiutėlio akims ir skambiam juokui. Jie – tikri žavuoliai. Tačiau nesakykite, kad neperspėjome. Šie vaikai (ir vėliau tapę suaugusiais) moka pasinaudoti šiuo žavesiu, kad gautų iš aplinkinių, ko nori. Jei atsisakysite, jums nieko nebus, tik nervų gerokai jums pagadins šie maži atkaklūs užsispyrėliai.

Jei vienetukai nusprendžia, kad kažko jiems reikia, net dar nemokėdami kalbos, sugebės tėvams ir aplinkiniams parodyti – triukšmaus, verks, čiups ir griebs – tol, kol gaus. Atkalbėti juos sunku. Tik gerai, kad šių vaikų pyktis yra staigus, stiprus, bet trumpas. Čia jie sukėlė sceną, o čia jau šypsosi plačia šypsena. Dažniausiai nuo jos suaugusieji apsiseilėja iš laimės.

Netgi mergaitės, kurių vardo vibracija yra vienetas, būna tikros pramuštgalvės. Vienetukai yra labai savarankiški, jie gana anksti pradeda vaikščioti, stengiasi patys išmokti kuo daugiau veiksmų, kad nereikėtų suaugusiųjų pagalbos.

Nesvarbu, ar mergaitės, ar berniuko vardas yra pažymėtas vienetu, abiem atvejais jie yra stiprios asmenybės. Net būdami didesnių, vyresnių už save vaikų kompanijoje, jie ima vadovauti, muštruoti kitus. Viršininkai iš prigimties.

PATARIMAS

Nepataikaukite ir nenusileiskite visiems jų reikalavimas ar pageidavimams. Kitaip namuose turėsite mažą direktorių ar direktorę. Ir jums nuo jų bus riesta. Tačiau vienetukų taip pat neverta laikyti „ant pavadėlio“. Jų taip nesutramdysite: kuo labiau ribosite, tuo su didesne jėga jie priešinsis.

Šiems vaikams reikia erdvės, nes jie turi daug prigimtinės energijos. Pasitikėkite jais. Jei jie pareiškia norą patys lipti laiptais, leiskite. Tik iš pradžių juos lydėkite, eikite paskui, kad galėtumėte sugauti.Šie mažyliai turi tiek valios, kad gali įveikti daugelį suaugusiųjų. Todėl nebijokite, kelkite jiems aukštus tikslus (žinoma, atsižvelgdami į jų amžiaus tarpsnį), vienetukai turės pakankamai užsispyrimo jų siekti. Jiems patinka iššūkiai, tada jie būna linksmi, laimingi ir energingi.

2

ŠVELNUS IR JAUTRUS VAIKAS

Šiems mažyliams (ir jau paaugusiems vaikams) labai reikia švelnumo, apkabinimų, bučinių, paglostymų. Dvejetukai yra jautrūs, jie kaip kempinė sugeria mamos (vėliau ir aplinkinių žmonių) jausmus. Kuo laimingesni jo tėvai, tuo geriau šis vaikas jaučiasi. Jei esate pavargę, nusiminę, šie mažieji ekstrasensai tai pajaus, jų neapgausite.

Dvejetukams reikia ramios aplinkos. Šie vaikai yra labai atidūs stebėtojai, todėl neramioje aplinkoje sugers daugiau informacijos, nei gali pakelti. Dažnai šiems vaikams sunku išreikšti, paaiškinti, kaip jie jaučiasi, todėl artimiausi žmonės turi išmokti šifruoti, „nuskaityti“ jų emocijas.

Dvejetukai yra įdėmūs stebėtojai. Pro jų akis nepraslys nė mažiausia detalė. Šios jiems yra labai svarbios. Bendraudami su kitais vaikais, dvejetukai gali atrodyti gana pasyvūs, nelinkę pirmi susipažinti, susidraugauti. Jiems reikia laiko, kol išsirenka sau artimą draugą. Bet tada juos išskirti beveik neįmanoma.

PATARIMAS

Neskubinkite ir nemuštruokite šių vaikų. Jiems reikia ramybės ir saugumo. Kai vaikai jus suerzina, pasakykite, kas būtent jums trukdo, nepatinka. Dvejetukams reikia pokalbio, paaiškinimo. Jie gali suprasti jus geriau, nei manote.

Kai šie vaikai jus pralinksmina, pradžiugina ar pasiekia savo mažą ar didelę pergalę, pagirkite juos, pasidžiaukite kartu. Dvejetukams reikia artimiausių žmonių padrąsinimo, tada jie vis labiau ima pasitikėti savimi.

3

KLOUNAS, ARBA LINKSMUOLIS

Šie vaikai sugeba prajuokinti. Nuo mažų dienų jiems patinka vaipytis, kraipytis, linksminti aplinkinius. Jų juokingi veideliai ir judesiai pakelia nuotaiką tėvams ir tiems, kuriems tenka su jais bendrauti. Trejetukai labai anksti pamato, kokį poveikį žmonėms daro jų mimika, judesiai ar ištarti žodžiai, todėl, jei kartą susijuokėte, tikėkitės pakartojimo. O vaikas lauks juoko, aplodismentų ir pagyrimų.

Trejetukai labai mėgsta bendrauti. Dar nemokėdami kalbėti, laimingi leis garsų burbulus visiems, kurie tik ims jį ant rankų ir mėgins kalbinti. Paprastai šie mažyliai yra visos šeimos ir giminės džiaugsmas.


Dažnai jie būna geros nuotaikos ir noriai kalbina kitus vaikus, stengiasi su jais susipažinti. Paprastai šie vaikai pradeda anksti kalbėti.

Šie mažyliai yra labai imlūs, protingi, bet jiems trūksta kantrybės. Jiems gali nepatikti ilgai ir kantriai ieškoti dėlionės dalelių. Mieliau trejetukai lakstys į skirtingas puses, ieškos įdomybių ir mėgins geriau pažinti aplinką, kurioje atsidūrė.

PATARIMAS

Veskite juos į lauką! Eikite pasivaikščioti, į žaidimo aikšteles ar stadionus. Šie vaikai yra gana ištvermingi ir turi daug energijos, todėl jiems reikia išsilakstyti. Paprastai trejetukai yra entuziastingi, noriai mokosi, tačiau dažnai būna nepaklusnūs. Vis dėl to energijos pertekliaus.

Jei šis vaikas jums nepaklūsta, tik nesusijuokite, kad ir kaip juokingai jis atrodytų, rimtai paaiškinkite, kodėl toks elgesys yra netinkamas. Šiems vaikams (geriausia kuo ankstyvesniame amžiuje) svarbu parodyti ribas, kad vėliau, pradėję eiti į darželį ar mokyklą, netaptų darželio grupės ar mokyklos klasės klounais.

Kai pajaučiate, kad vaikas susierzino ar supyko, o trejetukams tai nutinka dažnai, jų dėmesį nukreipkite pasakodami kokią įdomią istoriją arba pasiūlykite pabūti ramiai savo erdvėje (atskirame kambaryje, jei tokį turi). Šiems vaikams būtina išmokti nurimti ir šiek tiek pabūti vienumoje.

4

KANTRUS VAIKAS

Žinoma, būna išimčių, bet dažniausiai ketvertukai yra ramūs vaikai. Jie, net būdami kūdikiai, rodo nepasitenkinimą, kai suardoma jų rutina. Jei turi atskirą kambarį, ketvertukai gina savo teritoriją. Jiems čia labiausiai patinka leisti laiką.

Net būdami gana maži, šie vaikai aplinkinius stebina išmanumu. Jie mėgsta dėliones, lego kaladėles. Ketvertukai dažniausiai mokosi savu ritmu, bet jie visada pabaigia tai, ką pradėjo.

Dažniausiai jie nemėgsta rizikuoti, jų nepastumsi ir nepaskubinsi, tam tikrų dalykų jie imsis tada, kai jaus, kad atėjo tam laikas. Paprastai jie vaikščioti pradeda vėliau, bet kai atsistoja, gana tvirtai dėlioja kojeles.


Ketvertukai yra geraširdžiai. Kai tik paaugs, pamatysite ir pajausite jų dosnias širdeles, kai apdovanos jus savo gamybos dovanomis.

PATARIMAS

Neskubinkite jų. Šie vaikai jaučiasi laimingi, kai jiems leidžiama judėti savu ritmu. Skubinimas tik juos suerzina ir tada užtruksite dar ilgiau. Kai tenka žadinti ir parengti į darželį ar mokyklą, nelaukite paskutinės minutės. Geriau prikelkite juos anksčiau, kad jie iš lėto galėtų susiruošti.

Drąsinkite ketvertukus kurti savomis rankomis, jiems tai gerai sekasi. Jei tik turite galimybių, skirkite šiems vaikams atskirą erdvę, kambarį ar bent jau kampelį, kuris priklausytų tik jiems. Ketvertukams reikia savos tvarkos, kad galėtų kurti.

5

ENERGINGAS VAIKAS

Kad jau esate šio vaikai tėvai, turite žinoti, jis ramus nebus. Kai tik ims šliaužioti ir ropoti keturiomis, turėsite ką veikti, lėkti jam iš paskos. Atrodo, kad penketukas visada juda. Žmonės paprastai šio vaiko tėvus ir jį patį apipila komplimentais. Penketukai yra gyvybingi, energingi ir protingi. Jie yra labai smalsūs, juos viskas domina, jie skuba pažinti aplinką ir aplinkinius, tėvus tai gali nuvarginti.

Kai būna su kitais vaikais, penketukai ima jiems vadovauti. Jiems patinka būti dėmesio centre. Šie mažyliai mėgsta bendrauti, bet neleis, kad kiti vaikai juos kumščiuotų. Jie gali nuo pat mažens ginti save kumščiais, alkūnėmis ar netgi apspardyti, jei kas bandys juos pastumdyti. Pasirenkite nuo mažumės juos išmokyti atpažinti tyčinį puolimą ar nedraugiškumą, kad nepradėtų kumščiuotis kaskart, kai kas netyčia juos užkliudo.

PATARIMAS

Nuo mažų dienų nukreipkite vaiko energiją tinkama linkme. Netramdykite, o leiskite jiems veikti, išsilakstyti, žinoma, tam skirtoje erdvėje. Jau kūdikius galite leisti į jiems skirtus sporto užsiėmimus, įvairias mankštas, plaukimą.

Penketukai yra labai atkaklūs, jie gali nusikamuoti, siekdami, ko nori. Kartais jie yra per maži, kad įvertintų savo jėgas, todėl išmokykite juos pailsėti, kaitalioti aktyvią ir ramią veiklas. Tai jiems pravers ir suaugus.

Sveikas vertingas maistas nustatytu laiku šiems vaikams yra labai svarbu, kad jie neišsibarstytų, išmoktų tvarkos, taisyklių. Pasistenkite nenukrypti ir nuo miego režimo, kitaip kentės ir vaikas, ir jūs patys. Penketukams reikia daug miego, per kurį jie atgauna jėgas. Tada ir tėvai gali šiek tiek atsikvėpti.

6

EMOCIONALUS VAIKAS

Tarp šešetukų ir jų tėvų dažnai užsimezga gilus artimas ryšys. Šiam kūdikiui, dar labiau nei kuriam kitam vaikui, labai reikia mamos. Jie yra itin jautrūs jos prisilietimui, balsui.

Dažniausiai šešetukai nuo mažens šypsosi taip, kad atrodo lūpelės plyš. Bet jei kas aplinkoje riktels ar ims kalbėti garsiau, šis vaikas gali krūpčioti. Jie greitai išsigąsta, nusimena, bet saugioje aplinkoje vėl ima čiauškėti.

Šešetukams patinka apkabinimai ir bučiniai. Jie taip pat mėgsta valgyti. Tačiau mamos ir tėčiai turėtų žinoti, kad meilę vaikui galima parodyti jo nepermaitinant. Be to, šiam mažyliui neįgrūsi tokio maisto, kuris jam nepatinka. To jau tikrai nebus.

Bendraudami su kitais vaikais, šešetukai yra atsargūs, nors draugiški. Jie dalijasi žaislais su kitais mažyliais. Jiems labiau patinka draugauti, o ne kovoti.

PATARIMAS

Šešetukams labai reikia tėvų dėmesio ir fizinio buvimo šalia. Kad ir kaip būtumėte prie jų prisirišę, pamažu turite jį pratinti pabūti ir vienam, mokytis savarankiškumo. Greitai pokyčių nebus, bet pamažu jie to išmoks. Švelniai drąsinkite šešetukus ir girkite juos už pažangą, taip pat už iniciatyvą, kai jie patys susigalvoja, ką veikti.

Nuo mažens mokykite juos švaros ir tvarkos, organizuotumo. Tai jiems išeis į naudą ir suaugus, nes šešetukai yra jautrūs aplinkai, jiems ši turi būti harmoninga. Kai taip nėra, atrodo, neaišku, ko jie pyksta ar suirzta. Gražūs, subtilių garsų žaislai ir visi skoningi vaikus supantys daiktai šešetukus nuramina.

7

PROTINGAS VAIKAS

Dažniausiai šie mažyliai akimirksniu „paperka“ aplinkinius. Jie turi prigimtinę žavesio dovaną, yra smalsūs ir turi puikią atmintį. Šie mažieji išminčiai mokosi greitai, o jų domėjimosi laukas yra labai platus.

Septynetukai mėgsta svajoti, todėl jiems dažniausiai patinka žaisti ar tiesiog pabūti vienumoje. Kai pusę dienos jie žaviai šypsosi tėvams, seneliams, dėdėms ir tetoms, galiausiai patys nulenda į savo saugų kampelį, kad atgautų jėgas. Dažnai jų nuotaikos keičiasi, kartais tėvams sunku suprasti, kas tam daro įtaką.

Septynetukai nėra dideli miegaliai, greičiau jau tėvai turi problemų juos migdydami. Šių vaikų apetitas irgi dažnai svyruoja – kaip ir jų nuotaikos. Kartais tėvai nebesupranta, kas jų atžalai yra ir ko ji nori, bet nereikėtų jaudintis. Kai labai norės, šis vaikas atras būdų parodyti, ko jam reikia.

PATARIMAS

Padėkite septynetukams lavinti smalsumą ir atrasti būdų, kaip jį patenkinti. Paprastai šie mažyliai mėgsta edukacinius žaidimus ir įvairiausias knygeles. Pabūkite kartu su jais, bet laiku pasitraukite, kai vaikas jau pats gebės savimi užsiimti ir pasinerti į patinkančią veiklą. Šie vaikai taip pat gali jums nubrėžti aiškią ribą, kai per daug juos myluosite ir niurkysite.

Septynetukams reikia, kad tėvai su jais kalbėtų, pasakotų istorijas, skaitytų ritmingas eiles ar dainuotų daineles. Jei patys to nedarote, būtinai turėkite vaikiškų melodijų diską. Septynetukams patinka keliauti, eiti, kad ir į mažas iškylas, ko nors ieškoti, atrasti, susipažinti su legendomis. Būkite tikri, kad turėsite, ką jiems papasakoti, kad lavintumėte septynetukų vaizduotę.

8

JAUDRUS VAIKAS

Šis mažylis dažnai jus privers pagalvoti apie nenuilstančius zuikučius iš „Duracell“ reklamos. Sunku aštuonetukus nulaikyti vienoje vietoje. Jiems taip pat nepatinka būti vieniems. Kitaip tariant, be draugijos jie ištvers trumpai.

Gyvybingi ir viskuo besidomintys, jie mokosi greitai. Kai nepasiseka iš pirmo karto ko nors pasiekti, tada ima trepsėti kojele. Kai pavyksta, aišku, įsižiebia kaip Kalėdų eglutė. Iš tiesų aštuonetukai būna tarsi saulė namuose, jie džiugina namiškius ir aplinkinius. Bet jiems labai nepatinka, kai nepaisoma jų norų, tada mažyliai parodo tai aiškiai.

Kitiems vaikams jie daro stiprią įtaką, sulaukia kitų mažylių simpatijų ir susižavėjimo. Kartais jie gali vadovauti būriui, pernelyg neišsišokdami, nepasirodydami. Jie yra mažieji pilkieji kardinolai.

PATARIMAS

Turėsite prisiversti užmiršti nuostabią jų šypseną ir išmokti jiems pasakyti NE. Nuo pat mažens privalote pratinti aštuonetukus suvokti ribas. Tačiau visada turite su jais elgtis sąžiningai ir teisingai. Gal jie ir maži, gal dabar dar ne viską supranta, bet pajaučia neteisybę ir suaugę ją prisimins. Paprastai aštuonetukai nenusimena, kai juos, prisidirbusius, tėvai ar kiti suaugusieji nubaudžia. Jei tai priima kaip savaime suprantamą dalyką, nes peržengė ribas.

Šiems vaikams yra svarbus fizinis aktyvumas, todėl nuo mažens kartu ieškokite jiems patinkančios veiklos. Aštuonetukams sveika kuo daugiau laiko būti gryname ore ir kuo mažiau uždarose patalpose. Lauke jie nurimsta. Laimingi tie vaikai, kurie nuo mažumės namuose turi gyvūnėlį. Juo gali rūpintis ir kartu žaisti.

9

INTELEKTUALUS VAIKAS

„Argi ji ne gudruolė? Koks protingas vaikas!“ – devynetuko gimdytojai dažnai girdės tokius atsiliepimus. Dar nuo mažų dienų jie jausis taip, lyg bendrautų su sumažintu suaugusiuoju. Atrodo, kad, net būdamas kūdikiu, šis juos supranta.

Būkite pasirengę nuo mažų dienų numaldyti jų troškulį žinioms. Pasirūpinkite knygelėmis, edukaciniais DVD ar garsinėmis pamokėlėmis. Šiems vaikams sužiba akys, kai gali išmokti ar sužinoti ką nors naujo. Jiems taip pat reikia tėvų padrąsinimo. Dažnai devynetukams patiks, jei kurį laiką tėvai bus šalia jų, pagirs, pamokys. Taip jie jausis saugiai. Kūdikystėje jie norės nuolatos fiziškai jausti tėvus šalia. Augant šis poreikis mažės, tačiau pirmieji gimimo mėnesiai šiems mažyliams yra labai svarbūs. Jei neatsiras bendravimo „skylių“, mama neišskubės iškart į darbą, šie mažyliai užaugs saugūs, pasitikintys savimi.

Bendraudami su kitais vaikais, devynetukai yra gana uždari, nepuola susirasti būrio draugų, bet pamažu aiškiai parodo, kurie jiems labiausiai patinka.

PATARIMAS

Šiems vaikams svarbu, kad tėvai juos išklausytų. Jie gali būti suirzę tik prabudę ryte ar vėlai vakare. Pernelyg nereikėtų į tai kreipti dėmesio, tiesiog būkite jiems švelnesni ir atlaidesni. Apkabinkite, paglostykite, pašnabždėkite jiems į ausį, tada šie mažyliai nurims.

Tiesa, tėvams reikėtų vengti su devynetukais kalbėti vaikų kalba. Šie mažyliai yra labi imlūs informacijai, todėl neveblenkite, o žodžius tarkite aiškiai, taisyklingai, vaikai išplėtę ausis ir akis jūsų klausysis. Devynetukai gali ir sugeba greitai mokytis, todėl neturėtumėte jų nuvertinti.