Kas draudžia „Atlantui“ žaisti pagrindiniame Klaipėdos stadione?

VMFD "Žalgiris" - Klaipėdos "Atlantas"
VMFD "Žalgiris" - Klaipėdos "Atlantas"
  © Dmitrijus Radlinskas

Lietuvos futbolo pasaulyje praėjusią savaitę kaito aistros dėl A lygos rungtynių tarp Klaipėdos „Atlanto“ ir Vilniaus „Žalgirio“ vietos pakeitimo. Abi komandos rengėsi žaisti ant žolės centriniame Klaipėdos stadione, tačiau mačo išvakarėse jis buvo perkeltas į dirbtinės dangos stadioną.

Sąmokslo teorijos

Po „Atlanto“ trenerio asistento Rimanto Žvingilo pasisakymo socialiniame tinkle aistruoliai pradėjo kaltinti sąmokslu „Žalgirį“ ir Lietuvos futbolo federaciją (LFF).

„Neturiu ką pridurti, visokiais būdais bandoma „traukti“ („Žalgirį“ – red.). Tai kortos „nuimamos“ (Deividui Šemberui LFF sušvelnino diskvalifikacijos bausmę), tai muštis leidžiama, o galiausiai iš kažkur atsiranda žalieji žmogeliukai ir paskutinę dieną mums uždraudžia žaisti ten, kur mes norime. Svarstykite patys, kodėl taip daroma. Esmė ta, kad viskas daroma dėl vienos komandos. Ar čia sutapimas, kad išvakarėse buvo priimtas sprendimas neleisti žaisti? Labai įdomu, kas atsiuntė federacijos atstovus pažiūrėti stadiono? Kodėl niekas netikrino prieš rungtynes su „Klaipėdos Granitu?“ – nusivylęs retoriškai klausė R. Žvingilas.

Aistruolių nuomone, žaisti ant dirbtinės dangos parankiau „Žalgiriui“, nes sostinės komanda visada rungtyniauja ir treniruojasi tokią dangą turinčiame Vilniaus LFF stadione.

Papildoma priežastis – nesupratimas, kodėl rungtynės tarp „Atlanto“ ir „Žalgirio“ buvo perkeltos, nors gegužės 3-iąją uostamiesčio derbis tarp „Atlanto“ ir „Klaipėdos granito“ vyko centriniame stadione ant žolės.

Klubas LFF ir „Žalgirio“ nekaltina

Naujienų portalui Alfa.lt pavyko gauti dokumentą, įrodantį, kad LFF ir „Žalgiris“ šioje istorijoje niekuo dėti. Uždrausti žaisti A lygos rungtynes centriniame stadione paprašė Klaipėdos miesto savivaldybė.

Gegužės 6-ąją savivaldybės į LFF atsiųstame rašte teigiama, kad stadionas yra rengiamas UEFA lygos rungtynėms (išardytos ir nuimtos senos kėdės, vyksta konstrukcijų virinimo ir dažymo darbai, dedamos pastangos iki reikiamo lygio atgaivinti žolę), todėl jame žaisti negalima.

„Stadione nėra kur atsisėsti žiūrovams, neįmanoma užtikrinti elementaraus žiūrovų ir žaidėjų saugumo. Prašome imtis priemonių, kad planuojamos rungtynės būtų vykdomos dirbtinės dangos futbolo aikštyne“, – rašoma Klaipėdos miesto savivaldybės rašte.

LFF prašymui pritarė ir uždraudė Klaipėdos komandoms rungtyniauti miesto centriniame stadione.

„Atlanto“ atstovas spaudai Česlovas Kavarza naujienų portalui Alfa.lt patvirtino, kad klubas vykdo miesto savivaldybės prašymą ir jokiu būdu nekaltina LFF.

„Niekur neminėjome, kad rungtynės su „Žalgiriu“ buvo perkeltos į dirbtinės dangos stadioną LFF prašymu. R. Žvingilo reiktų klausti asmeniškai, tai yra jo nuomonė. Rungtynėms prieš vilniečius ruošėmės ant natūralios vejos, tą patį darė ir varžovai, kurie specialiai dėl to į Nidą atvyko kiek anksčiau. Abiejų komandų planai buvo pakeisti. Iš tikro, tame stadione galima žaisti. Ten nieko baisaus nėra. LFF licencijavimo skyriaus vadovas Laurynas Zibolis atsakingas už tai, kad stadionas atitiktų UEFA keliamus reikalavimus. Jeigu kas nors atsitiktų per tarptautines rungtynes, per stuburą kliūtų būtent jam.

„Atlantas“ į stadioną galės grįžti tada, kai bus baigtos įrenginėti žiūrovų vietos. Nežinia, kada tai įvyks. Gegužės 23 d. ant dirbtinos vejos dar tikrai žaisime su Trakų „Trakais“. Su Klaipėdos savivaldybe palaikome normalius santykius. Jie yra mūsų rėmėjai, o čia gavosi nesusipratimas, nes stadioną reikia ruošti UEFA varžyboms. Bėda ta, kad po praėjusių metų įvykių su chemikalais turime silpną veją, kuri sunkiai atsigauna“, – kalbėjo Č. Kavarza.

Kada „Atlantas“ vėl galės žaisti ant natūralios vejos?

Klaipėdos savivaldybės atstovas Ignas Pocius užtikrino, kad centriniame miesto stadione šiemet buvo sužaistos tik vienerios rungtynės, o pagal sutartį rekonstrukcijos darbai turėtų būti baigti birželio 20 dieną.

„Kai dar nebuvo išardytos kėdės ir konstrukcijos, kai dar buvo pakankamai saugu, „Atlantas“ spėjo sužaisti vienerias rungtynes (gegužės 3 d. su „Klaipėdos granitu“). Tačiau vykdyti rungtynes tarp „Atlanto“ ir „Žalgirio“ jau buvo visiškai nesaugu nei žiūrovams, nei žaidėjams. Apžiūrėti centrinio stadiono atvyko L. Zibolis ir kartu priėmėme tokį sprendimą. „Klaipėdos granitas“ nepretenduoja į natūralią veją, juos visiškai tenkina dirbtinė danga. Klubas prašo išskirtinės teisės, kad jam visą vasarą būtų leista žaisti dirbtinės dangos stadione.

Kalbėjau su centrinio stadiono direktoriumi ir jis aiškiai pasakė, kad ant natūralios vejos šiemet sužaistas tik vienas mačas. Šiuo metu jis yra uždarytas. Pagal rangos sutartį darbai turėtų būti baigti birželio 20 d. Jeigu nieko nenumatyta nenutiks, po šios datos „Atlantas“ vėl galės žaisti ant natūralios vejos“, – naujienų portalui Alfa.lt dėstė I. Pocius.