Valys apie jo nušalinimą nuo pareigų: bus proga pailsėti

Darius Valys
Darius Valys
  © Dmitrijus Radlinskas

Generalinis prokuroras Darius Valys pritaria, kad ikiteisminis tyrimas dėl 2011 m. jo sukeltos avarijos turi būti pradėtas. Prokurorų vadovas mano, kad tyrimas nebus sudėtingas. Tačiau pats komentuoti priežasčių, kodėl nutarta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl jo sukeltos avarijos, nebuvo linkęs komentuoti.

„Todėl, kad gavau duomenis, kurių aš neturėjau anksčiau. Tokie, kurie man buvo pateikti Vilniaus apygardos prokuratūros”, – sakė prokuroras.

„Manau, kad turėtų būti atliekamas ikiteisminis tyrimas. To (nušalinimo nuo pareigų – Alfa.lt) prezidentės prašau, kad visuomenei būtų atsakyta į visus klausimus”, – antradienį Seime žurnalistams sakė D. Valys.

PREMJERAS: VALYS LAIKINAI TURI NEITI PAREIGŲ, KOL NEBAIGTAS TYRIMAS

VALYS ATSIBUDO: SUTINKA BŪTI NUŠALINTAS, PREZIDENTĖ PASIRYŽUSI TĄ PADARYTI

LŪŽIO TAŠKAS: VILNIAUS PROKURORAI – TURI BŪTI PRIIMTAS SPRENDIMAS DĖL GENERALINIO PROKURORO PATRAUKIMO BAUDŽIAMOJON ATSAKOMYBĖN

PREZIDENTĖ KREIPĖSI Į SEIMĄ DĖL GENERALINIO PROKURORO LAIKINO NUŠALINIMO

Jis teigė nežinantis, kiek laiko tyrimas galėtų užtrukti, tačiau pareiškė manantis, kad šis nebus sudėtingas.

„Negaliu pasakyti. Manau, kad bus (tyrimas – Alfa.lt) atliekamas teisėsaugos institucijų, ir sunku prognozuoti, bet neturėtų būti sudėtingas”, – sakė generalinis prokuroras.

„Bus proga pailsėti”, – į klausimą, ką veiks, kol bus nušalintas nuo pareigų, atsakė D. Valys.

Naujienų portalas Alfa.lt primena, kad D. Valys avariją sukėlė 2011 metų spalio 19-osios rytą. Vilniuje, Ateities gatvėje, jo vairuojamas nuosavas automobilis „Volvo V70“ kliudė per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją ėjusią 58-erių moterį. Nukentėjusioji buvo nuvežta į ligoninę, kur jai nustatyti abiejų blauzdų sumušimai.

Per eismo įvykį prokuroras buvo blaivus. Jis teigė pėsčiosios nepastebėjęs, nes kelyje buvo blogas matomumas, slidu, lijo.

Dėl šios avarijos D. Valiui teismas skyrė 500 litų baudą. Tai – minimali bauda, kokią numato įstatymas už tokio pobūdžio administracinį pažeidimą.

Į prokurorus dėl ikiteisminio tyrimo kreipėsi buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovas, dabar Seimo Antikorupcijos komisijos narys Vitalijus Gailius. Jis teigė gavęs duomenų, kad, atliekant tyrimą dėl D. Valio pėsčiųjų perėjoje partrenktos moters, nebuvo ištirtos visos aplinkybės, ir nukentėjusiosios sužalojimai galėjo būti įvertinti netinkamai.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai kreipėsi į D. Valio pavaduotoją Darių Raulušaitį, kad šis inicijuotų generalinio prokuroro nušalinimą nuo pareigų per kreipimąsi į prezidentę. Tada D. Valys pats kreipėsi į prezidentę.

Prezidentė D. Grybauskaitė kreipėsi į Seimą, kad D. Valys būtų laikinai nušalintas nuo pareigų, sudarant sąlygas ištirti avarijos aplinkybes. Seimas šalies vadovės kreipimosi dar nesvarstė.