Prezidentė kreipėsi į Seimą dėl generalinio prokuroro laikino nušalinimo

Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
Alfa.lt
2014-04-30 16:57

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Prokuratūros įstatymu bei atsižvelgdama į generalinio prokuroro prašymą, pasirašė dekretą, kuriuo kreipėsi į Seimą dėl laikino Dariaus Valio nušalinimo nuo generalinio prokuroro pareigų.

„Sutikimo dėl laikino generalinio prokuroro nušalinimo kreiptasi tam, kad būtų sudarytos visos sąlygos išsamiai ir objektyviai išsiaiškinti prieš pustrečių metų įvykusios avarijos aplinkybes“, – teigiama prezidentūros išplatintame pranešime.

VALYS ATSIBUDO: SUTINKA BŪTI NUŠALINTAS, PREZIDENTĖ PASIRYŽUSI TĄ PADARYTI 

LŪŽIO TAŠKAS: VILNIAUS PROKURORAI – TURI BŪTI PRIIMTAS SPRENDIMAS DĖL GENERALINIO PROKURORO PATRAUKIMO BAUDŽIAMOJON ATSAKOMYBĖN 

Kaip anksčiau pranešė naujienų portalas Alfa.lt, generalinis prokuroras D. Valys pasirašė kreipimąsi į Lietuvos Respublikos prezidentę Dalią Grybauskaitę, prašydamas priimti sprendimą inicijuoti tyrimą dėl 2011 metų spalio 19 d. įvykusio autoįvykio. Tiesa, kaip jau anksčiau pranešė naujienų portalas Alfa.lt, pirmiausia į generalinio prokuroro D. Valio pavaduotoją Darių Raulušaitį dėl sprendimo priėmimo kreiptis į respublikos prezidentę dėl generalinio prokuroro D. Valio patraukimo baudžiamojon atsakomybėn kreipėsi Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra.

Balandžio 22 d. D. Grybauskaitės atstovė spaudai D. Ulbinaitė pareiškė, kad prezidentė į Seimą dėl D. Valio nušalinimo kreipsis.

„Gavusi tokį generalinio prokuroro prašymą, prezidentė įstatymų nustatyta tvarka kreipsis į Seimą sutikimo dėl laikino generalinio prokuroro nušalinimo nuo pareigų, kad būtų sudarytos visos sąlygos išsamiai ir objektyviai išsiaiškinti visas prieš pustrečių metų įvykusios avarijos aplinkybes“, – sakė D. Ulbinaitė.

KODĖL PREZIDENTĖ DELSIA KREIPTIS Į SEIMĄ DĖL GENERALINIO PROKURORO NUŠALINIMO? 

Rengiamasi apmulkinti Seimą ir visuomenę?

Avarijos dieną D. Valys neva parašė atsistatydinimo pareiškimą ir siekė sudaryti klaidingą įspūdį visuomenei, kad laukia sprendimo dėl jo tolimesnės tarnybos. Tačiau iš tiesų, kaip dabar jau nenuginčijamai žinoma, tai tebuvo akių dūmimas: tuo pat metu aukšti pareigūnai, tarp jų – keli prezidentės patarėjai, darė visa, jog D. Valys nepagrįstai išvengtų baudžiamosios atsakomybės ir liktų poste.

Kaip Alfa.lt jau skelbė, dabar vėl sukurptas panašus planas – D. Valys pats planuoja prašyti jį nušalinti. Tačiau tai daroma tik dabar, kai taip kruopščiai gniaužta tiesa jau išlindo į paviršių ir nebėra galimybės jos toliau slėpti. Tai daroma tam, jog D. Valys išvengtų atsakomybės visų pirma dėl to, kad jo paties galimos nusikalstamos veikos kelerius metus nebuvo tiriamos vien dėl to, jog jis yra aukščiausias šalies teisėtvarkos pareigūnas – Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras.

Anksčiau skirta 500 Lt bauda

Naujienų portalas Alfa.lt primena, kad 2011 metų spalio 19 dieną vykdamas į darbą generalinio prokuroro D. Valio vairuojamas automobilis „Volvo“ ankstų rytą Vilniaus miesto Baltupių mikrorajone partrenkė taip pat į darbą ėjusią sostinės 58 metų gyventoją T. J. Nukentėjusioji nugabenta į Respublikinę Vilniaus universiteto ligoninę Lazdynuose, po apžiūros vakare išleista gydytis ambulatoriškai.

Neoficialiais duomenimis, gali būti pradėtas ir ikiteisminis tyrimas dėl aukštų pareigūnų galimo piktnaudžiavimo tarnyba, nes, kaip įtariama, J. M., V. J., A. N., R. P., A. P. bei kitų dėka ir jiems pasidalijus vaidmenimis bei veikiant išvien, generalinis prokuroras išvengė baudžiamosios bylos. Nelaukiant gydymo pabaigos, skubiai atlikta teismo ekspertizė, kuri konstatavo, jog nukentėjusios patirtas sveikatos sutrikdymas neva yra nežymus. Sakoma, kad vienas iš D. Valio gelbėjime dalyvavusių ir jį koordinavusių pareigūnų prabilo, ir tiesa, kaip buvo gniaužiami faktai, galutinai paaiškėjo.

Žinoma ir tai, kad T. J. iš tiesų Naujininkų poliklinikoje ambulatoriškai gydėsi dar 38 dienas, turėdama nedarbingumo pažymėjimą pagal kodą „nelaimingas atsitikimas pakeliui į darbą“. Pacientei konstatuotos dvi diagnozės, ji gydyta būtent dėl avarijos metu patirtų traumų.

Remdamiesi kitą dieną po avarijos atlikta ekspertize ir nutylėdami faktą, kad nukentėjusioji gydosi toliau, rekordiniu greičiu – per tris savaites – D. Valiui skirta tik 500 litų bauda.