Lietuvos konsulas: Rusijos propaganda smarkiai veikia vietos žmones

Sankt Peterburgas
Sankt Peterburgas
  © SCANPIX
ELTA
2014-04-25 07:17

Lietuvos generalinio konsulo pareigas ėjęs Vaclavas Stankevičius po kelių savaičių baigs tarnybą šioje Rusijos Federacijos srityje ir sugrįš į Lietuvą. Diplomatas teigė nežinantis, kas jį pakeis, rašo „Klaipėda“.

Užsienio reikalų ministerija iš Kaliningrado ir Sankt Peterburgo atšaukė Lietuvos generalinius konsulus - V.Stankevičių ir Aušrą Semaškienę. Nors ministerijos atstovai priežasčių neįvardija, V.Stankevičius tvirtino, kad tiesiog pasibaigė jo kadencija.

reklama

„Generaliniu konsulu dirbau penkerius metus. Grįžtu, nes tai - eilinė rotacija, tokie dalykai diplomatinėje tarnyboje yra normalu. Atėjo laikas, reikia sugrįžti į Lietuvą. Esu kaip kareivis - kur mane paskirs, ten ir dirbsiu“, - „Klaipėdai“ teigė V.Stankevičius.

Pasak konsulo, santykiai su Kaliningrado srities vadovais esą buvo geri, tačiau V.Stankevičius neslėpė, kad Rusijos žiniasklaidos skleidžiamas informacinis srautas smarkiai veikia vietos žmones. „Tai - neišvengiama, teko matyti, kaip jie interpretuoja įvykius tarptautinėje arenoje, tačiau santykiai su vietos žmonėmis geri. Pagal vizų išdavimą matome, kad turistų srautas iš Rusijos Federacijos į Lietuvą nepasikeitė. Norinčiųjų gauti Lietuvos vizas nesumažėjo, šiuo atžvilgiu įtampos nejaučiame“, - pabrėžė konsulas.