Lūžio taškas: Vilniaus prokurorai – turi būti priimtas sprendimas dėl generalinio prokuroro patraukimo baudžiamojon atsakomybėn

Darius Valys
Darius Valys
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
Tomas Dapkus | Alfa.lt
2014-04-22 15:17

Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra antradienį kreipėsi į generalinio prokuroro Dariaus Valio pavaduotoją Darių Raulušaitį dėl sprendimo priėmimo kreiptis į respublikos prezidentę dėl generalinio prokuroro D. Valio patraukimo baudžiamojon atsakomybėn.

Vilniaus apygardos Vilniaus apylinkės vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Julius Rėksnys antradienį kreipėsi į generalinio prokuroro pavaduotoją Darių Raulušaitį informuodamas, kad, atlikus Seimo Antikorupcijos komisijos pranešimo patikrinimą, „nustatytos iš esmės baudžiamąją (generalinio prokuroro Dariaus Valio – Alfa.lt pastaba) atsakomybę užtraukiančios aplinkybės“, dėl ko persiunčiama medžiaga „sprendimui, numatytam Lietuvos Respublikos įstatymo 12 straipsnio 1 dalyje priimti“.

Prokuratūros įstatymo 12 straipsnio 1 dalis numato, kad „inicijuoti tyrimą dėl generalinio prokuroro padarytos nusikalstamos veikos gali tik respublikos prezidentas, Seimo sutikimu nušalinęs jį nuo pareigų“.

ALFA.LT TAIKIKLYJE – GENERALINĮ PROKURORĄ PASIVIJO PRAEITIES NUODĖMĖS: AR VALIO KARJEROJE BUS IR BAUDŽIAMOJI BYLA?

GENERALINIAM PROKURORUI VALIUI GRESIA BAUDŽIAMOJI BYLA?

Byla gresia ir Valį dangsčiusiems?

Alfa.lt primena, kad 2011 metų spalio 19 dieną vykdamas į darbą generalinio prokuroro D. Valio vairuojamas automobilis „Volvo“ ankstų rytą Vilniaus miesto Baltupių mikrorajone partrenkė taip pat į darbą ėjusią sostinės 58 metų gyventoją T. J. Nukentėjusioji nugabenta į Respublikinę Vilniaus universiteto ligoninę Lazdynuose, po apžiūros vakare išleista gydytis ambulatoriškai.

GENERALINIS PROKURORAS VALYS GALI BŪTI NUŠALINTAS, JO ATŽVILGIU PRADEDAMA BYLA?

Neoficialiais duomenimis, gali būti pradėtas ir ikiteisminis tyrimas dėl aukštų pareigūnų galimo piktnaudžiavimo tarnyba, nes, kaip įtariama, J. M., V. J., A. N., R. P., A. P. bei kitų dėka ir jiems pasidalijus vaidmenimis bei veikiant išvien, generalinis prokuroras išvengė baudžiamosios bylos. Nelaukiant gydymo pabaigos, skubiai atlikta teismo ekspertizė, kuri konstatavo, jog nukentėjusios patirtas sveikatos sutrikdymas neva yra nežymus. Sakoma, kad vienas iš D. Valio gelbėjime dalyvavusių ir jį koordinavusių pareigūnų prabilo, ir tiesa, kaip buvo gniaužiami faktai, galutinai paaiškėjo.

Žinoma ir tai, kad T. J. iš tiesų Naujininkų poliklinikoje ambulatoriškai gydėsi dar 38 dienas, turėdama nedarbingumo pažymėjimą pagal kodą „nelaimingas atsitikimas pakeliui į darbą“. Pacientei konstatuotos dvi diagnozės, ji gydyta būtent dėl avarijos metu patirtų traumų.

PĖSČIŲJŲ PERĖJOJE PARTRENKĘS MOTERĮ, VALYS ATSISTATYDINA

MOTERĮ PARTRENKĘS VALYS ATSIPIRKS 500 LT BAUDA

Remdamiesi kitą dieną po avarijos atlikta ekspertize ir nutylėdami faktą, kad nukentėjusioji gydosi toliau, rekordiniu greičiu – per tris savaites – D. Valiui skirta tik 500 litų bauda.