Šeštasis jausmas, arba kaip tapti savo gyvenimo valdovu

Intuicija
Intuicija
  © 123rf.com

Dauguma žmonių net neįtaria, kad mes išnaudojame tik menkutę savo dvasinio potencialo dalelę. Mūsų pasąmonė sugeba per sekundę priimti 100 bilijonų dirgiklių, o sąmonė – tik 16 dirgiklių per sekundę. Šis faktas parodo, koks vienpusiškas ir ribotas yra mūsų pasaulio suvokimas ir kartu kokius gigantiškus informacijos lobius slepia mūsų pasąmonė.

Dauguma žymiausių mokslininkų, pavyzdžiui, Albertas Einsteinas ir Nikola Tesla, savo pažangias idėjas sėmė ne iš analitinio loginio mąstymo, o iš netikėtų įžvalgų ar sapnų.

Šeštasis jausmas, kaip anksčiau, vis dar laikomas fenomenaliu žmogaus sugebėjimu sužinoti tiesą be jokio mokslinio paaiškinimo, be jokių įrodymų ir logikos.

Psichologai vadina intuiciją šeštuoju jausmu, ekstrasensai – Trečiąja akimi, dvasininkai – Angelu sargu. Tačiau niekas tiksliai nežino, kas yra toji intuicija, iš kur ji atsiranda ir kaip ji veikia.

Mokslinio intuicijos paaiškinimo iki šiol nėra. Vieni tvirtina, jog mūsų pasąmonė iš anksto žino, kaip klostysis vienas ar kitas įvykis. Ji beldžiasi į sąmonę, stengdamasi pranešti jai naujieną, kurią ši pavadina prielaida.

Kiti teigia, kad mūsų nuojautos formuojasi pagal informaciją, kurią smegenys ištraukia iš mūsų gestų, mimikos ir panašių dalykų.

Tretieji sako, jog mūsų prielaidos įsikūnija realybėje tik todėl, kad mes patys – sąmoningai ar nesąmoningai – laukėme tokio rezultato ar įvykio. Mūsų mintys (lūkesčiai ar būgštavimai) materializuojasi.

Dar viena hipotezė teigia, kad mūsų sąmonė fiksuoja sutapimus mus supančioje aplinkoje, lygina panašias situacijas, tai ir yra pranašavimų raktas.

Šiuo atveju mums nesvarbu, kuri versija teisingiausia, bet vis tiek reikia pripažinti, jog šeštasis jausmas kaip ir anksčiau lieka unikalia žmogaus galimybe sužinoti tiesą be jokio logiško pagrindimo.

Intuiciją turi kiekvienas žmogus nuo gimimo. Daugiausia ja vadovaujasi maži vaikai. Ne veltui sakoma, kad mažylio lūpomis kalba tiesa. Augdamas vaikas vis labiau ima įsiklausyti į proto balsą ir logiką.

Iš suaugusiųjų jau mažai kas, priimdami sprendimą, atsižvelgia į tokį neaiškų jausmą kaip intuicija. Ir be reikalo. Išvystytas intuicijos jausmas padeda žmogui surasti teisingą išeitį iš situacijos, išvengti daugybės nemalonumų. Geriausiai intuicija padeda sprendžiant kasdienius ir buitinius klausimus, susijusius su mityba, sveikata, santykiais su žmonėmis.

Psichologai tvirtina, kad moterų intuicija išvystyta geriau nei vyrų. Dailiosios lyties atstovės paprastai daugiau pasitiki savo jausmais ir pojūčiais nei logika.

Tapti savo gyvenimo pranašu – visai realu ir įmanoma. Visi žinome, jog ekstremaliose situacijose intuicija paaštrėja. Kad išvystytum savo šeštąjį jausmą, nebūtina imtis tokių kraštutinių priemonių.

Psichologai rekomenduoja kelis specialius pratimus intuicijai vystyti ir stiprinti:

1. Kartu su drauge ar draugu paimkite du visiškai vienodus vokus ir įdėkite į juos po vieną savo pažįstamų fotografiją. Iš eilės bandykite nustatyti, kuriame voke yra kieno fotografija.

2. Ištraukite iš apverstos kortų malkos vieną kortą. Neatversdami jos pasakykite spalvą.

3. Kiekvieną kartą, kai kas nors skambina telefonu ar į duris, stenkitės atspėti, kas. Nenusiminkite, jei nepataikote iš pirmo karto. Kuo dažniau bandysite, tuo geriau įsijungs intuicija.

4. Retkarčiais stenkitės kai kuriuos darbus atlikti kita ranka. Jeigu jūs dešiniarankis, tai dirbkite kaire, jei kairiarankis – dešine.

5. Pabandykite namuose kurį laiką pagyventi užrištomis akimis. Vaikščiokite, atlikite įprastus kasdienius veiksmus. Tai puikiai stiprina intuiciją, todėl neregių šeštasis jausmas visada būna gerai išvystytas.

6. Suteikite savo intuicijai vardą ir dažniau kreipkitės į ją patarimo kaip į draugę.

7. Kuo dažniau stenkitės iš anksto įsivaizduoti, kas turi įvykti artimiausiu metu. Pakeliui į darbą įsivaizduokite, ką šiandien išvysite įžengę į biurą, kaip bus apsirengę jūsų kolegos. Grįždami namo, bandykite atspėti, ką veikia jūsų artimieji ir draugai, ar įjungtas televizorius, ar miega katė.

Susikoncentruokite tik į teigiamas fantazijas. Prisiminkite: viena intuicijos aiškinimų versija teigia, kad mūsų būgštavimai materializuojasi. Kol ji moksliškai nepaneigta, geriau nerizikuoti!