Kubilius: jeigu Europoje yra fašizmo pavojus – tai Putino fašizmo pavojus

Andrius Kubilius
Andrius Kubilius
  © Dmitrijus Radlinskas

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Andrius Kubilius, apžvelgdamas politinę Lietuvos ir užsienio situaciją, pažymėjo, jog šiuo metu Lietuva kartu su Europa turi ir toliau nepritarti Rusijos veiksmams Kryme, juos smerkti bei galbūt kelti klausimą dėl žalos atlyginimo.

„Nėra aišku, kaip toliau klostysis situacija. Mes buvome teisūs, kalbėdami apie Rusijos grėsmę”, – šeštadienį Vilniuje surengtame TS-LKD Tarybos posėdyje savo kalbą pradėjo A. Kubilius.

Konservatorių vadovas pažymėjo, jog Lietuva apie Rusijos grėsmę Europai yra perspėjusi prieš 10 metų ar net anksčiau. A. Kubilius akcentavo, jog Rusijos įvykdyta Krymo aneksija dar nėra pabaiga, mat iš didžiosios Rytų kaimynės galima dar visko tikėtis.

LANDSBERGIS: PASAULIO MOKINUKAI LĖTAI ĮSISAVINA PROFESORIAUS PUTINO PASKAITAS 

„Rusija okupavo ir aneksavo Krymą. Mes to nepripažįstame ir nepripažinsime. Greitų sprendimų ar veiksmų, kaip priversti Rusiją panaikinti aneksijos pasekmes ir sustabdyti agresyvią politiką tiek Ukrainos, tiek visų kitų kaimynų atžvilgiu, nėra. Galime tikėtis dar visko iš Rusijos agresyvaus šovinizmo, kurį pasigėrėdamas demonstruoja Putinas ir juo seka didelė dalis tautos. Šovinizmas buvo Hitlerio fašizmo pagrindas. Jeigu šiuo metu Europoje yra fašizmo pavojus, apie kurį kalba Vladimiras Putinas, tai yra V. Putino fašizmo pavojus”, – kalbėjo A. Kubilius.

Anot konservatoriaus, jeigu Rusija ir toliau kartos, jog turi teisę turėti pretenzijų ar interesų Ukrainoje, tai, kaip tikino A. Kubilius, Lietuva galėtų pradėti kalbėti apie Karaliaučiaus sritį, reikalauti jos demilitarizavimo.

TS-LKD pirmininko manymu, reikėtų bendro visų politinių partijų sutarimo dėl specialaus įstatymo, kuriame būtų pasmerkta Krymo aneksija, patvirtinta, jog tokie veiksmai yra neteisėti, priėmimo Seime.

„Galima kelti mintį tarptautinėje erdvėje ir dėl žalos atlyginimo Ukrainai dėl Krymo klausimo”, – pažymėjo A. Kubilius.

Konservatorius akcentavo, jog Lietuva turėtų siekti įtikinti tarptautinę areną, kad Rusija turėtų būti išbraukta iš strateginių Europos Sąjungos (ES) ir NATO partnerių sąrašo, siekti Ukrainos narystės ES ir NATO.

„Vienas esminių ES siekių – energetinė nepriklausomybė nuo Rusijos”, – įvardijo A. Kubilius.

Kalbėjo apie „protingus” rinkimus

A. Kubilius, analizuodamas įvykius Lietuvoje, šalies reakciją į Rusijos agresiją Ukrainoje, pažymėjo, kad Lietuva minėtu požiūriu, rodos, smarkiai nesiblaško.

„Lietuva šiomis aplinkybėmis, nors kartais ir pasiblaško, bet laikosi neblogai. Nors kaikariai ir atspindi tiek dalies verslo, tiek ir dalies visuomenės nuotaikas, tačiau supratimo, kad Ukrainos saugumas yra mūsų saugumas yra daugiau.

Mums tenka atsakingos opozicijos vaidmuo. Remti teisingus valdžios sprendimus ir versti tokius sprendimus daryti. Kartais tai veda prie sunkiai suvokiamos situacijos, kai balsuojant Seime pasidaro nebeaišku, kas yra valdžioje, o kas yra opozicijoje”, – kalbėjo A. Kubilius.

TS-LKD vairininkas pasidžiaugė, kad į partijų susitarimą dėl krašto gynybos finansavimo didinimo pavyko įrašyti ir nuostatas dėl energetinio saugumo didinimo.

„Visos partijos pasirašė po parama VAE projektui ir po draudimu užsiimti svarbių energetikos projektų diskreditacija”, – akcentavo A. Kubilius.

Naujienų portalas Alfa.lt primena, kad TS-LKD prezidento rinkimuose remia antrosios prezidento kadencijos siekiančią Dalią Grybauskaitę.

 

Kubilius: jeigu Europoje yra fašizmo pavojus – tai Putino fašizmo pavojus

Andrius Kubilius
+13