Birštone tradiciškai vyko džiazo festivalis

Birštono džiazo festivalis
Birštono džiazo festivalis
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2014-03-31 16:05

18-tą kartą į seniausią Lietuvoje džiazo šventę Birštone rinkosi ambicingiausi visų kartų šalies improvizuotojai. Tradiciškai, paskutinį kovo savaitgalį, 28–30 d., Birštonas paniro į džiazą. Per tris savaitgalio dienas kurorte koncertavo daugiau nei 20 džiazo kolektyvų, kurie pristatė spalvingą, pavasarinę nuotaiką kuriančią programą ir dar kartą užliejo Birštoną džiazo ritmu.

Kai kuriuos projektus pirmą ir paskutinį kartą buvo galima išgirsti tik Birštone, kadangi dalis kolektyvų būtent šiai, kas dvejus metus vykstančiai, džiazo šventei rengia išskirtines premjeras. Tik Birštone gigantiškuose projektuose šėlsta festivalio senbuvis Vladimiras Čekasinas su savo studentais. Šiemet maestro vėl pateikė staigmeną – muzikinį spektaklį pagal poetės Juditos Vaičiūnaitės eiles.

Šiais metais už nuopelnus džiazui apdovanotas trimitininkas Valerijus Ramoška. Muzikantas, žinomas kaip garsaus kolektyvo „Kauno bigbendas“ narys ir įvairių muzikinių projektų dalyvis, savaitgalį vykusiame „Birštono“ džiazo festivalyje apdovanotas „Grand Prix“, savotišku Lietuvos džiazo „Oskaru“, kuris suteikiamas už svariausią indėlį į Lietuvos džiazą.

Birštone pirmą kartą kartu grojo Lietuvos džiazo banginiai. Vieną griausmingiausių staigmenų festivaliui parengė du labiausiai patyrę Lietuvos džiazo kolektyvai – „Kauno bigbendas“ ir „Dainiaus Pulausko grupė“ (DPG). Šio istorinio susitikimo įkvėpėjai – abiejuose kolektyvuose muzikuojantys L. Janušaitis ir projekto muzikos autorius ir klavišininkas D. Pulauskas.

Birštone tradiciškai vyko džiazo festivalis

Birštono džiazo festivalis
+1