Po „Naujųjų lietuvių” Bžeskas atgaivą rado „Tipo grupėje”

"Naujieji lietuviai" apšildė t.A.T.u
"Naujieji lietuviai" apšildė t.A.T.u
  © Andrius Vaitkevičius

„Hitmeikeris“ Egidijus Remeikis, „Supermodels“ agentūros savininkas Ugnius Kiguolis ir prodiuseris Egmontas Bžeskas – ši trijulė, ironiškai pasivadinusi „Tipo grupe” pradeda savo nelengvą kelią į popmuzikos olimpą. „Tipo grupė“ tęs dar „Naujuosiuose lietuviuose“ gimusią idėją – juoksis iš tų, kurie save vadina ypač talentingais dainininkais. Tyčiosimės iš visų tų nesąmoningų dalykų. Tai daugiau parodija iš muzikos – tyčiojomės iš jos, tyčiosimės ir toliau“, - entuziastingai nusiteikęs kalbėjo E.Bžeskas.

„Tipo grupė“ jam tapo atgaiva po išsiskyrimo su „Naujaisiais lietuviais“, prie kurių vairo liko ilgametis E.Bžesko bendražygis Gintaras Reklaitis. „Išsiskyrimo esmė tokia: kai jau buvome pasiruošę išleisti albumą, Gintaras pagalvojo – kam jį leisti kartu su manimi, jei tai gali padaryti vienas. Sakė man, jog esu nereikalingas, nes nieko per tuos ketverius metus nepadariau. Galima dėl to ginčytis – juk žmonės matė, kas ką padarė, – guodėsi E.Bžeskas. – Prie Gintaro susibūrė grupelė žmonių, jie pradėjo jam sakyti, kad Bžeskas stabdo „Naujųjų lietuvių“ reikalą, šantažuoti. Pagalvojau: kam man su visa kompanija bylinėtis, gaišti laiką – geriau toliau daryti savo darbus ir nekreipti dėmesio. Visi tie žmonės man neįdomūs, tik keista dėl Gintaro. Juk tiek laiko buvome kartu, jį laikiau savo broliu. O kai tau pasako, kad nieko nepadarei ir eik iš čia..“

reklama

Pasak Egmonto, prekinį grupės ženklą jis buvo užregistravęs savo vardu, tačiau perleido jį Gintarui be derybų dėl finansinės kompensacijos. „Taip, esu dosnus – mane taip tėvai auklėjo. Be to, juk pradžia buvo Gintaro. Juk kitu atveju būčiau storu blogu vadybininku, kuris nori viską praryti“.

E.Bžeskas įtaria, kad ilgametį jo bendražygį pakeitė pinigai. „Pernai išleistas dvigubas albumas buvo parduotas 30 tūkst. egzempliorių tiražu. Pajamos buvo tikrai neblogos, turbūt dėl to Gintaras ir pagalvojo, kad kitą albumą jis išsileis pats“, – sakė E.Bžeskas. Nemažus pinigus „Naujieji lietuviai“ susižeria ir iš koncertinės veiklos – iš pradžių koncertuodavę už 2000 litų, paskutiniu metu jie už pasirodymus gaudavo ir 5000 litų dydžio honorarą.

Gintaras Reklaitis išsiskyrimą su E.Bžesku naujienų portalui Alfa.lt žadėjo pakomentuoti po poros savaičių.