Grafikė nustebino „drugeliais“ ant blakstienų

Jūratė Rekevičiūtė
Jūratė Rekevičiūtė
© Akvilė Petraitytė
Alfa.lt
2014-02-27 19:41

Ketvirtadienio vakarą grafikė Jūratė Rekevičiūtė pakvietė į savo grafikos darbų parodą „Graži suknelė“, kurioje pristatė ciklą apie grožį ir laimę kaip siekiamybę, kai tikslui pasiekti naudojami dėvėti drabužiai.

Renginio atidarymo metu susirinkusiųjų žvilgsnius traukė ne tik moters darbai, bet ir jos pačios išvaizda. J. Rekevičiūtė parodos atidarymui pasirinko trumpą raudoną suknelę, prie kurios priderino ryškiai žalią diržą su taškeliais, tačiau bene labiausiai dėmesį traukiantis moters įvaizdžio akcentas buvo blakstienos, ant kurių puikavosi „drugeliai“.

Menininkė parodoje kvietė įsitikinti, kad jai drabužiai yra daug daugiau nei priemonė apsaugoti kūną. J. Rekevičiūtė dėvėtas sukneles transformavo į unikalius meno kūrinius – savo atrasta specialia technika atspaudė kartone jų įspaudą. Grafikės darbų transformacija vyko mistiškai: menininkė lyg alchemikė savo laboratorijoje sukneles balzamavo, mumifikavo, dažė, džiovino, apipynė burtais ir galiausiai eksponavo.

Renginyje susirinkusieji išvydo ir šių mistinių apeigų fragmentus – parodos atidarymo svečiams buvo rodomas režisieriaus Ričardo Rickevičiaus sukurtas intriguojantis vaizdo klipas, praskleidžiantis paslaptingus Jūratės darbo užkulisius.

J. Rekevičiūtės mūza – Fausto herojė Margarita, kuriai papuošalai, suknelė ir grožis suteikia sparnus arba ją sunaikina.

 

Grafikė nustebino „drugeliais“ ant blakstienų

Jūratė Rekevičiūtė
+26