Vasario 16-osios šventė Kaune – tautininkų eitynės

Vasario 16-ąjai skirtos eitynės Kaune
Vasario 16-ąjai skirtos eitynės Kaune
  © Eimantas Genys
BNS
2014-02-16 15:17

Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga ir kitos organizacijos kviečia vieną svarbiausių mūsų valstybei datų -- Vasario 16-ąją švęsti kartu. Sekmadienio popietę Kaune tradiciškai rengiamos patriotinės eitynės nuo Ramybės parko iki Kauno Rotušės.

Šios eitynės skirtos paminėti mūsų tautinės valstybės 96-erių metų gimtadienį, 1949 m. Vasario 16-osios deklaraciją, atkreipti visuomenės dėmesį į šių laikų iššūkius mūsų Tautai ir Tėvynei.

Pasak Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininko, Tautininkų Sąjungos pirmininko Juliaus Pankos patriotinės eitynės Kaune organizuojamos jau šeštus metus.

„Kasmet švęsdami šią šventę mes stengiamės atkreipti dėmesį į kurią nors mūsų Tautą ir Tėvynę kamuojančią problemą. Šiais metais eitynių pagrindinis šūkis: „Savo žemės neparduosim, Briuseliui nepasiduosim!”

Eitynėmis parodykime tai, kas mus jungia ir kuo didžiuojamės. Tegul Kauno gatvės nusidažo trimis gražiausiomis spalvomis - geltona, žalia ir raudona“, - sako J. Panka.

Jo teigimu, šių metų eitynėse bus daugybė Lietuvos vėliavų ir tautinės simbolikos, jei bus palankios oro sąlygos į dangų kils milžiniškas aitvaras, bus naudojama pirotechnika ir daug kitų įdomių dalykų.

Pasak J. Pankos, organizatoriai išsiuntė kvietimus įvairiems draugiškiems ir priešiškiems svečiams. Jei pasiseks, į eitynių dalyvius iš padilbų žvelgs svečias iš Jeruzalės - amžinasis kovotojas su tautiniais ir patriotiniais judėjimais Efraimas Zurofas. Su vaikais nemokamai fotografuosis į Karabasą Barabasą panašus, juodosios skrybėlės riteris, egzotiškasis profesorius Dovydas Kacas, apie kurį sklando legenda, kad jis moka visas pasaulio kalbas, išskyrus lietuvių.

Prie eitynių organizavimo prisideda visuomenininkai iš Tautininkų sąjungos, Lietuvos šeimų sąjūdžio, Lietuvos tėvų forumo, Žemės gynėjų sąjūdžio ir Jungtinio demokratinio judėjimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Vasario 16-osios šventė Kaune – tautininkų eitynės

Vasario 16-ąjai skirtos eitynės Kaune