Puteikis palieka konservatorius
atnaujinta

Naglis Puteikis
Naglis Puteikis
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt

Seimo narys Naglis Puteikis penktadienį pranešė apie traukimąsi iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos gretų.

Tai Alfa.lt patvirtino pats N. Puteikis. „Taip, traukiuosi”, – sakė parlamentaras.

Savo pranešime konservatoriams N. Puteikis aiškina, kad iš partijos traukiasi dėl jo ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos vadovybės požiūrių išsiskyrimo.

„Negaliu pritarti TS-LKD vadovybės pastaruoju metu skelbiamam požiūriui į tautą, jos suverenias galias ir konstitucines piliečių teises. Tautos suverenumą ir piliečių politines laisves niekinantis (varžantis, negerbiantis) TS-LKD vadovybės požiūris, mano supratimu, prasilenkia su Lietuvos Respublikos Konstitucija”, – pranešime dėsto N. Puteikis.

Seimo nario teigimu, TS-LKD vadovybė tylėjimu padeda formuotis teisėsaugos nomenklatūrai, kuri vis labiau atitrūksta nuo teisingumo: palaiko Konstitucinio Teismo sprendimus, kuriais bandoma trukdyti piliečiams naudotis jų demokratinėmis teisėmis.

„TS-LKD vadovybė tylėjimu pritaria turtinę nelygybę didinančiam Konstitucinio Teismo sprendimui dėl algų nomenklatūrai padidinimo, užmirštant nepasiturinčiuosius: TS-LKD frakcijos nariai galėjo suduoti rimtą smūgį didėjančioms naujosios nomenklatūros privilegijoms atsisakydama nuo 2014-01-01 padidintų („atstatytų“) algų perviršių, kurie sudaro nuo 1000 iki 2000 Lt į rankas per mėnesį, tačiau ne tik to nepadarė, bet sutiko tokį pasiūlymą patyčiomis (beje, toks bendravimo tonas kasmet vis stiprėja ir tampa vidine norma), kurias, partijos vadovybei tyliai remiant, organizuoja prabangiausius automobilius už mokesčių mokėtojų pinigus besinuomojantys Seimo nariai. Tuo tarpu Latvijos Konstitucinis Teismas 2008 m. priėmė priešingą sprendimą, pareikšdamas, kad krizių naštas pirmiausia turi nešti daugiausia uždirbantys, o pvz. pensininkai turi būti nuo to visiškai atleisti”, – dėsto politikas.

N. Puteikis neslepia, kad konservatorius palikti nutarė ir dėl partijos sprendimo artėjančiuose prezidento rinkimuos remti dabartinę prezidentę Dalią Grybauskaitę.

„Negaliu pritarti TS-LKD Tarybos sprendimui šiuose Prezidento rinkimuose remti Dalią Grybauskaitę, nes ji negina nei demokratinių, nei krikščioniškųjų, nei konservatyviųjų vertybių. Ji taip pat atsakinga už neteisingumo didėjimą Lietuvoje, pvz. aktyviai dalyvavo buvusių FNTT vadovų – sąžiningų pareigūnų V. Gailiaus ir V. Giržado atleidime. Kai jie laimėjo teismus, toliau juos paniekino, nes jų neatsiprašė, nereikalavo atsakomybės iš spectarnybininkų, kurie apšmeižė V. Gailių ir V. Giržadą, tokiu būdu demotyvavo visus sąžiningai dirbančius pareigūnus ne tik teisėsaugoje, bet ir visoje valstybės tarnyboje. Prezidentė D. Grybauskaitė taip pat nevetavo LR Konstitucinio teismo nurodymu LR Seimo priimto turtinę nelygybę didinančio algų „atstatymo“ nomenklatūrai įstatymo”, – kritikuoja N. Puteikis.

Politikas taip pat pranešime aiškino negalintis toliau dirbti konservatorių gretose dėl to, kad partija esą pūva iš vidaus, dangstomi galimai nusikaltimus padarę kolegos.

„Daug metų būdamas partijoje, stebėjau, kaip ji nesulaikomai pūna iš vidaus. Neturiu iliuzijų – tie patys procesai vyksta ir kitose partijose. Taip bus tol, kol partijos veiks kaip uždaros mafijinės grupuotės, kuriose draudžiama ir net persekiojama už bandymą pasakyti tiesą apie apsivogusį, visuomenei kenkiantį bendrapartietį”, – aiškina N. Puteikis.

N. Puteikis konservatorių partijos nariu buvo nuo 1995 metų.

Naujienų portalui Alfa.lt politikas teigė kol kas neketinantis prisijungti prie kokios nors kitos politinės jėgos.

Buvusiems partiečiams neįtiko ir anksčiau

Su TS-LKD politikais N. Puteikis konfliktuoja ne pirmą kartą. Dar 2009 m. kovą jis buvo atšauktas iš konservatorių frakcijos Klaipėdos miesto taryboje seniūno pareigų.

Už šį sprendimą tada balsavo keturi TS-LKD frakcijos nariai iš penkių.