Rusai sugebėjo pasijuokti iš lietuvio nesėkmės Sočyje

Tomas Kaukėnas
Tomas Kaukėnas
© SCANPIX
Alfa.lt
2014-02-14 11:27

Ketvirtadienio vakarą visa šalis sulaikiusi kvapą stebėjo biatlonininko Tomo Kaukėno pasirodymą Sočyje. 23-ejų metų tautietis buvo per plauką nuo pirmojo medalio nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Kai mūsiškis atčiuožė į 20 km asmeninių lenktynių paskutinę šaudyklą, jis buvo pirmajame trejetuke. Jam beliko atlikti penkis taiklius šūvius ir... Deja, Tomas tris kartus prašovė ir galutinėje rikiuotėje liko 23-ias. Vėliau paaiškėjo, kad be klaidų su paskutine užduotimi susitvarkęs lietuvis būtų laimėjęs sidabrą.

Nepaisant apmaudžios baigties, užsienio žiniasklaida taip pat pastebėjo sportininką iš Lietuvos. Europeonline-magazine.eu rašė, jog tarp tų, kuriems labiausiai nepasisekė, – norvegų legenda, medalių kolekcionierius Ole-Einaras Bjoerndalenas ir jį aplenkęs T. Kaukėnas.

Tuo metu Gazeta.ru sugebėjo mūsiškiui įgelti: „Kaukėnas paskutiniame ketvirtyje įmetė tritaškį, tačiau biatlone tai nėra pasiekimas.“ Ne visi kaimyninės Rusijos portalai buvo kandūs. Vieni gyvai stebėdami varžybas džiaugėsi ir stebėjosi lietuvio greičiu ir net vadino viena iš didžiausių sensacijų. Rg.ru žurnalistas buvo itin nustebęs: „Ką išdarinėja Kaukėnas?! Jis ir vėl šaudė be klaidų. Jis – lyderis! Niekas to nesitikėjo.”

Tomas po finišo buvo labai nusivylęs ir neslėpė ašarų: „Apie medalį dar negalvojau, bet gal trečią kartą per gyvenimą jaučiau lyg kažkokios jėgos už mane šaudytų, net nežinau kas buvo. Ryte atsikėliau su kovine nuotaika, tikėjau, kad galiu pataikyti, bet medalis liko šaudykloj.

Buvo minčių, kad gerai pradėjau, taigi turiu gerai ir finišuoti. Prisiminiau trenerių žodžius. Jis sakė, tu privalai pataikyti paskutinį šūvį. Bet kas iš to, kai iki jo buvo kelis kartus netaiklus. Nuvyliau save, trenerius ir visą Lietuvą. Tai galėjo būti geriausias rezultatas istorijoje, bet gal dar per anksti.“

Auksu pasidabino prancūzas Martinas Fourcade‘as. Iš viso startavo 89 sportininkai.

Primename, kad šeštadienį 10 km sprinto lenktynėse T. Kaukėnas užėmė 48-ąją vietą, o pirmadienį 12,5 km persekiojimo varžybose buvo 40-as.