Santykių sėkmės raktas

Meilė
Meilė

Koks mėgstamiausias jūsų partnerio valgis, restoranas, gėrimas? Koks mylimojo batų dydis, mėgstamiausia spalva ar muzikos grupė? Šie klausimai, kaip teigė santykių žinovai, yra labai svarbūs tvirtiems ir darniems santykiams.

Jau seniai pastebėta ir įrodyta, kad įvairūs veiksniai padeda nuspėti santykių ateitį. Sunku būtų rasti žmogų, kuris nenorėtų žinoti, kokie santykiai jo lauks ateityje su antrąja puse? Galimybė kuo tiksliau nustatyti, ar santykiai bus sėkmingi ateityje, padėtų sumažinti skyrybų skaičių ir apsaugoti širdį nuo skausmo. Mokslininkė, psichologė ir santykių specialistė Robert Epstein tikino, kad tokia galimybė egzistuoja. Pasak jos, kuo daugiau žinome apie savo partnerį, tuo geresni bus mūsų santykiai.

Ką būtent reikia žinoti apie savo partnerį? Smulkmenas. R. Epstein ir kolegų atliktas tyrimas parodė, kad daug svarbiau yra žinoti įvairias smulkmenas apie savo partnerį nei tokius iš pirmo žvilgsnio svarbius dalykus, kaip, pavyzdžiui, partneris mėgsta spęsti konfliktus arba ko trokšta miegamajame. Daug svarbiau yra žinoti, koks jo mėgstamiausias patiekalas ar batų dydis.

Kodėl tokios smulkmenos yra svarbios? R. Epstein atskleidė: „Kuo daugiau žinome apie savo partnerį, tuo daugiau išvengiame konfliktų. Smulkmenos padeda santykiams klostytis paprasčiau ir sukurti tvirtesnį ryšį. Poros retai pykstasi dėl rimtų santykių problemų, bet beveik kiekvieną dieną ginčijasi dėl smulkmenų. Jei partneriai sugebėtų tokių nereikalingų konfliktų išvengti, galėtų daugiau dėmesio skirti vienas kitam ir santykiams, tad ateityje jiems pavyktų išvengti ir krizių.“