Ambasadorius: Rusija laukia tautinių mažumų įstatymo

Karaliaučius ("Istorijos")
Karaliaučius ("Istorijos")
  © Organizatoriai
BNS
2014-02-08 13:13

Rusija tikisi, kad Lietuva priims Tautinių mažumų įstatymą ir supaprastins susisiekimą per Lietuvą su Karaliaučiaus kraštu, šeštadienį paskelbtame interviu sakė Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas.

Prieš tris mėnesius Lietuvoje dirbti pradėjęs diplomatas interviu dienraščiui „Lietuvos žinios“ pripažino, kad dabartinis dvišalių santykių lygis neatitinka esamų galimybių.

Kalbėdamas apie rusų mažumą Lietuvoje, ambasadorius sakė turįs atkreipti dėmesį, kad „Lietuvoje nėra teisės akto, reglamentuojančio etninių mažumų teisių“.

„Tikimės, jog šiuo metu Seime rengiamas įstatymas atitiks europines normas“, - teigė jis.

A.Udalcovas taip pat teigė, kad išlieka atviras klausimas dėl lengvesnio judėjimo pasienio rajonuose.

„Viliamės, jog bus įsiklausyta į mūsų siūlymus, leisiančius palengvinti keleivių judėjimą geležinkeliu Kaliningrado kryptimi, suderinti transporto tarifus kroviniams, gabenamiems į Kaliningradą ir Klaipėdą, bei dujų tranzitą į Rusijos eksklavą“, - sakė ambasadorius.

Rusijos atstovas taip pat priminė, kad Rusija norėtų Lietuvoje steigti informacinius - kultūrinius centrus. Lietuvos pareigūnai iki šiol skeptiškai vertino tokią idėją.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.