Auštrevičius: administracinės naštos mažinimas – ne leidimų ginklams išdavimas

Petras Auštrevičius
Petras Auštrevičius
  © Dmitrijus Radlinskas
Politikų tribūna
2014-01-29 12:56

Ūkio ministerija neturėtų riboti laikotarpio, per kurį gyventojai ir verslas gali teikti pasiūlymus dėl administracinės naštos mažinimo, – sako Seimo vicepirmininkas Petras Auštrevičius.

Ūkio ministerija paskelbė, kad gyventojų, visuomeninių organizacijų ir verslo atstovų pasiūlymus priims ribotą laikotarpį – nuo 2014 m. sausio 13 d. iki vasario 3 dienos. Liberalas ragina ministeriją atsisakyti šio biurokratinio suvaržymo ir pasiūlymus priimti bei juos vertinti ištisus metus.

„Juk kalbame ne apie leidimų pavojingiems ginklams išdavimą, o apie bendrą tikslą – kaip toliau mažinti administracinę naštą. Todėl bet kokie apribojimai ar terminų nustatymai nėra protingas sprendimas. Jei tikrai norime pokyčių, reikia nuolatos atsižvelgti į visuomenės ir verslo pastabas“, – sako Seimo vicepirmininkas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys P. Auštrevičius.

Nuo 2013 metų kovo 1 dienos Lietuvoje įsigaliojo P. Auštrevičiaus inicijuotas ir parengtas Administracinės naštos mažinimo įstatymas. Jis numato, kad iš verslo ir gyventojų valstybės įstaigos negali reikalauti kelis kartus pildyti ataskaitas, kitas vienodo ar panašaus turinio paraiškas ar dokumentus.

Atsižvelgiant į įstatymą, Vyriausybė, kartu su Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių įstatymo projektu, Seimui privalo pateikti ir Administracinės naštos mažinimo priemonių planą. Administracinės naštos vertinimo ir jos mažinimo priemonių taikymo metodiką nustato Vyriausybė.

Petras Auštrevičius yra Seimo vicepirmininkas