DJs Smetona lagaminas: Mia albumo „Yra kaip yra“ apžvalga

Mia albumo „Yra kaip yra“ viršelis.
Mia albumo „Yra kaip yra“ viršelis.
DJs Smetona | Alfa.lt
2007-10-15 01:18

Mia „Yra kaip yra“ (Melodija)

Mia vardas jau kelerius metus sukasi Lietuvos pramogų pasaulyje: vienas kitas duetas, vienas kitas pasirodymas televizijos eteryje, vienas kitas meilės romanas... Atrodė, kad ši blondinukė taip ir išnyks, nepalikusi ryškesnio pėdsako tautinėje popmuzikoje.

Tačiau šiais metais mergina dar kartą pabandė griebti jautį už ragų, ir bent kol kas atrodo, kad jai pavyko. Iš pradžių nedidelis skandalėlis „Bravo“ apdovanojimų ceremonijoje, kuomet tuometinis vadybininkas Martynas Tyla uždraudė jai kartu su SEL lyderiu Egidijumi Dragūnu atsiimti prizą už geriausią metų dainą „Muzika“, dar po kiek laiko – akių draskymas ir skyrybos su Soliariu, dar vėliau – atvira gyvenimo išpažintis populiariame žurnale „Žmonės“.

Dainininkės propagandos mašina, ruošdama dirvą jos debiutinio albumo pasirodymo datai, dirbo visu pajėgumu, ir net nepasibodėjo savaitėlei Mia ištremti į kaimą, kad blondinė dainininkė pradžiugintų „Lietuviškų grožybių“ žiūrovus.

Tačiau viešieji ryšiai lieka viešaisiais ryšiais, jais ausų neapgausi. O jas (bent jau lietuviškos popmuzikos gurmano prelato Olšauskio) debiutinis Mia albumas net pradžiugina – tai tikrai nedažnas reiškinys.

Lietuvos Kylie Minogue nė vienos natos neprašauna pro šalį, prodiuseriai parašė visą krūvą puikių dainelių, o kai pritrūko vietinių resursų, leidėjas nepagailėjo kelių kupiūrų ir nupirko kelis užsienio autorių kūrinėlius – Lietuvos poetams liko tik eiles sukurpti.

„Yra kaip yra“ šiemet, ko gero, yra vienintelis popso albumas, kuriame taip įdomiai žaidžiama su skambesiu, ir jis toks įvairus. Nenuostabu – nagus prie šios plokštelės prikišo net keturi savo darbą išmanantys prodiusavimo guru, todėl čia išgirsime ir tik Stano būdingą firminį naivų skambesį, ir Sonar Bros bei Normanbase išbaigtumą, ir S.Grėjui būdingą hitų stilistiką.

Įdomiausia, jog šiame albume keičiasi ne tik skambesys (kartais atrodo, kad Mia laisvai galėtų suokti grunge kolektyve), bet ir dainų nuotaikos – nuo popsui tradicinio meilės saldumo iki į depresiją varančio popnihilizmo.

Be abejo, blogiausias dalykas šiame albume – kažkada „Lietuvos ryto“ krepšinio klube žibėjusio krepšininko T.Nesby, prisiklijavusio sau atlikėjo T.Nes etiketę, repas. Amerikiečio burbuliavimą, per kurį taip norisi užsikimšti ausis, galima išgirsti net dviejose dainose. Po tokios „puošmenos“ Stano virkavimas ir E.Dragūno pro dantis košiami žodžiai skamba kaip krištolas. Suprantama, šių vyrų vardai albumui suteikia tam tikrą svorį, taip reikalingą debiutiniam albumui, bet reikia tikėtis, jog antrojoje plokštelėje jų nebus.

Albumo „vinys“: „Pranešimas“, „Kiekvienam“, „Man baisu“, „Hey, kur tu?“.

DJ prelatas Olšauskis (DJs Smetona rezidentas) vertina: 7/10.

Alfa.lt apklausa