Valdininkų elitą puošia milijonieriai

Egidijus Kūris
Egidijus Kūris
  © INNA

Butai, namai, sklypai. Šis įsigytas, paveldėtas ar dovanų gautas nekilnojamasis turtas ne vieną aukštą valstybinį postą užimantį pareigūną įrašė į milijonierių gretas.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas Romualdas Boreika – bene turtingiausias pareigūnas tarp aukščiausio rango valstybės tarnautojų. Tuo metu skurdžiausiai atrodo policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius – nei nuosavos pastogės, nei įspūdingų santaupų.

Turtingiausieji

Kaip rodo neseniai paskelbtos politikų ir valdininkų turto bei pajamų deklaracijos, R. Boreikos ir jo žmonos Seimo narės Violetos Boreikienės turtas bei piniginės lėšos sudaro per 2,3 mln. litų. Formaliai politikė – triskart turtingesnė už sutuoktinį.

Jie yra deklaravę du statinius Kaune, butą Vilniuje, namą Palangoje. Be to, šeima pernai pajamų gavo ne tik iš savo darboviečių, bet ir iš nekilnojamojo turto nuomose bei pardavimo.

Ne daug nuo FNTT direktoriaus atsilieka Konstitucinio Teismo pirmininkas Egidijus Kūris. Jis su žmona Audrone .. deklaravo turį turto ir pinigų už 2,1 mln. litų. Be buto Vilniuje šeimai priklauso du sklypai, gyvenamasis namas ir du kitokie statiniai Varėnos rajone. Nors didžiąją dalį šio turto teisėjas deklaravo gavęs dovanų, jo šeima dar yra paėmusi beveik 400 tūkst. litų dar negrąžintos paskolos.

Beje, pernai Kūrių turtas išaugo beveik milijonu. 2005 metais jie buvo deklaravę turto ir piniginių lėšų už maždaug 1,3 mln. litų.

Bankininkas skolinosi

Praėję metai, atrodo, gana sėkmingi buvo ir Lietuvos banko valdybos pirmininko Reinoldijaus Šarkino šeimai.

Prieš porą metų ji savo turtą buvo įvertinusi puse milijono litų, bet neturėjo skolų. 2006 metų deklaracijoje Šarkinų nuosavybė jau siekė 1,2 mln. litų. Tačiau paskolų skiltyje įrašyti 850 tūkst. litų.

Vyriausiasis Lietuvos bankininkui priklauso būstas Švenčionių rajone, sklypas ir butas Vilniuje, jis taip pat turi vertybinių popierių.

Įspūdingos santaupos

Į valdininkų milijonierių sąrašą patenka ir Tautinių mažumų bei išeivijos departamento generalinis direktorius Antanas Petrauskas.

Jo su žmona Liudmila nuosavybės vertė sudaro apie 1,6 mln. litų. Jie valdo žemės, butą ir namą sostinėje, turi sklypus Šiauliuose bei Širvintų rajone.

Milijoniere save gali vadinti ir valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė. Ji su vyru turi paveldėtą butą sostinėje, pirktą namą, sklypą su statiniais, žemės Kupiškio rajone. Kontrolierės šeimos turtas bei piniginės siekia beveik pusantro milijono litų. Tačiau R. Budbergytės deklaracija išsiskiria tuo, kad jos sutuoktinis deklaravo 849 tūkst. litų piniginių lėšų.

Į turtingiausių valdininkų titulą taip pat gali pretenduoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Kazimieras Lukauskas bei Valstybinio turizmo departamento vadovas Alvitis Lukoševičius. Jų šeimos valdo ir nekilnojamojo turto, ir turi nemažai santaupų. Beje, A. Lukoševičius deklaravo turįs beveik milijoną litų piniginių lėšų.

Nedaug iki milijono trūksta Valstybės saugumo departamento generalinio direktoriaus Povilo Malakausko šeimai. Jam su žmona priklauso sklypas ir namas Švenčionių rajone, yra paveldėjęs butą sostinėje, taip pat turi nuosavybės Pasvalio, Raseinių bei Vilniaus rajonuose.

Kukliausieji

Tuo metu Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Vytautas Greičius, policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius, generalinis prokuroras Algimantas Valantinas deklaracijos atrodo kukliai.

Butą sostinėje ir namą Vilniaus rajone besistatantis V. Greičius savo turtą ir santaupas įvertino 309 tūkst. litų. Vilniaus rajone namą ir sklypą turintis A. Valantinas savo nuosavybę įkainojo 177 tūkst. litų, tačiau jis dar yra 55 tūkst. litų skolingas.

V. Grigaravičiaus deklaracijoje nekilnojamojo turto skiltyje įrašytas nulis. Policijos vadovas deklaravo turįs tik vertybinių popierių ir santaupų už 100 tūkst. litų.

Nuosavybės Vilniuje, Panevėžyje ir Druskininkuose turintis Muitinės departameno vadovas Rimutis Klevečka savo turtą vertina vos 341 tūkst. litų. Beje, muitininkas yra paėmęs paskolą – apie 120 tūkst. litų.