Tamkevičius: neatėjo net mintis, kad Lietuva bus laisva

S. Tamkevičius
S. Tamkevičius
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt

ARKIVYSKUPAS TAMKEVIČIUS: REIKIA IR VIDINĖS LAISVĖS! 

„Kai pradėjome leisti Lietuvos katalikų bažnyčios kroniką, neatėjo net mintis, kad nepraeis nei 30 metų ir Lietuva bus laisva. Anuomet nei aš, nei mano bendražygiai nemąstė apie ordinus ir premijas, bet mąstėme apie vienintelę galimą premiją – tardymą teisme ir lagerį. Tai išsipildė su kaupu – už kroniką buvo nuteista net 14 asmenų. Šiandien sunku patikėti, kad už tiesos žodį galima skirti griežto režimo lagerio bausmę. Anuomet šią kainą reikėjo mokėti už pastangą laisviau kvėpuoti ir neprarasti vilties, kad bet koks melas, prievarta ir neteisybės turi užprogamuotą galą”, – Sausio 13-osios minėjime Seime kalbėjo S. Tamkevičius.

„Ši Laisvės premija, nors skirta man, bet ji priklauso daugeliui – nuo tremtinių vyskypų vincentoVincento Sladkevičiaus ir Julijono Steponavčiaus iki tikinčių mokinukų, kurie per sovietmetį drįsdavo klasėje viešai išpažinti savo tikėjimą, o sekmadienį – ateiti į bažnyčią”, – sakė dvasininkas.

S. Tamkevičius teigė manantis, kad šiuo metu Lietuvos žmones yra „pavergę” alkoholio, narkotikų, azartinių lošimų, pinigų ir valdžios geismas.

Jis kritiškai įvertino Azartinių lošimų įstatymo pataisas, kurios legalizuotų ir praplėstų lošimo puntkų skaičių. „Viliuosi, kad pritarusieji mano Laisvės premijai nebalsuos prieš Lietuvos žmonių interesus. Tegul šį kartą laimi Lietuva”, – sakė metropolitas.

Ypatingą dėmesį S. Tamkevičius savo kalboje skyrė šeimų padėčiai Lietuvoje.

„Tampame mažiau laisvi, kai tuštėja mūtų miesteliai ir kaimai, kai Lietuvos ateitį turintys kurti jauni žmonės palieka Tėvynę, kai silpnėja mūsų šeimos arba jos net griaunamos. Šeimos griovėjai yra labai išradingi, kai po laisvės ir žmogaus teisių vėliava net maži vaikai stumiami į seksualinę vergovę. Geras, tvirtas ir atsakingas šeimas galės sukurti žmonės – ne savo aistrų vergai, bet dvasiškai brandūs žmonės”, – dėstė arkivyskupas.

„Per maži mes esame, kad galima būtų eksperimentuoti su Lietuvos visuomene visokiomis „gender” [...] programomis”, – sakė S. Tamkevičius.

 

 

Tamkevičius: neatėjo net mintis, kad Lietuva bus laisva

S. Tamkevičius
+6