„Drąsos kelias“: frakcijos nariai dėl vykstančio žemės pardavimo užsieniečiams kreipėsi į ministrą pirmininką, Žemės ūkio ministeriją, Valstybės saugumo departamentą ir STT
papildyta sausio 10 dieną

Drąsos kelio spaudos konferencija
Drąsos kelio spaudos konferencija
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
Politikų tribūna
2014-01-08 15:30

2014 m. sausio 7 d. kalbėdamas LRT radijui Ministras Pirmininkas teigė: „Manau, kad Lietuvoje nemažai žemės ir dabar yra supirkta užsieniečių, tiesiog ieškant įvairių kitų būdų.“

Kadangi žemę supirkti užsieniečiams draudžia Lietuvos Respublikos Konstitucija, Seimo frakcija „Drąsos kelias“ siekia išsiaiškinti, kokiais duomenimis remiantis buvo pareikšta tokia nuomonė ir kokių veiksmų buvo imtasi, kad šie antikonstituciniai sandoriai būtų panaikinti, o Lietuvos Respublikos Konstituciją pažeidę asmenys būtų nubausti. Taip pat prašoma informuoti, kiek žemės, turimais duomenimis, yra supirkta užsieniečių.

reklama

Perspėja VRK ir parlamentines partijas dėl galimų pilietinių neramumų

Seimo frakcija „Drąsos kelias“ dėl piliečių iniciatyvos surengti referendumą, kuriuo siekiama pakeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47, 147 straipsnius, kreipėsi į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininką, Lietuvos socialdemokratų partijos, Liberalų sąjūdžio, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkus.

Frakcija „Drąsos kelias“ mano, kad VRK pirmininkas ir minėtos parlamentinės partijos, kurių atstovai yra VRK nariai, sąmoningai ir neteisėtai ignoruodamos daugiau kaip 300 tūkst. Lietuvos piliečių valią sušaukti referendumą, grubiausiai pažeidžia pamatines Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatas: „Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso tautai. Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai tautai priklausančių suverenių galių. Aukščiausią suverenią galią tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus atstovus“.

Tokia susidariusi situacija artina Lietuvą prie tokios politinės krizės, kuri susidariusi Ukrainoje, kai valdžia uzurpavo Tautos konstitucines galias.

Seimo frakcija „Drąsos kelias“ įspėja parlamentines partijas ir VRK pirmininką, kad toliau pažeidinėjant konstitucines 300 tūkst. piliečių teises, jiems teks visa atsakomybė, jei šie piliečiai pasinaudos Lietuvos Respublikos Konstitucijoje numatyta teise: „Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas kėsinasi į konstitucinę santvarką“.