Lietuvos saugomose teritorijose statomi net septyni apžvalgos bokštai

Gulbių šeimyna Aukštaitijos nacionaliniame parke
Gulbių šeimyna Aukštaitijos nacionaliniame parke
  © Eimantas Genys
Makalius.lt
2014-01-07 07:10

Lankytojai jau gali iš aukščiau pasižvalgyti Žemaitijos nacionaliniame parke. Čia išdygo naujas 15 metrų aukščio apžvalgos bokštas prie Platelių ežero. „Nuo jo atsiveria nuostabus vaizdas į Platelių ir Beržoro ežerus, galima iš viršaus apžiūrėti kalvotą ir miškingą parko reljefą, taip pat matyti patys Plateliai, atsiskleidžia Siberijos pelkė. Lietuviai pelkių kažkodėl nemėgsta, galbūt įdomiau bus pažiūrėti iš viršaus… – šypteli parko gamtininkė Marija Jankauskienė.

Netrukus planuojama baigti ir apžvalgos bokštus Ventos bei Veisiejų regioniniuose parkuose. Ant Ventos upės kranto, pasak Ventos regioninio parko direktoriaus Andriaus Almanio, atsiras ne tik bokštas, bet ir baidarių prieplauka. 15 m aukščio bokštas turėtų būti pastatytas dar šiais metais, tačiau visą šio komplekso teikiamą naudą lankytojai greičiausiai įvertins tik vasarą, kai prasidės žygiai baidarėmis.

Veisiejų regioninio parko lankytojai taip pat jau netrukus galės įvertinti Snaigyno ežero pakrantėje statomą 15 m aukščio apžvalgos bokštą, nuo kurio atsivers įspūdinga ežero panorama. Bokštas išsiskiria savo architektūra – apžvalgos aikštelė įrengta ant truputį pasvirusių kolonų rato, taigi statinys taps ne tik nauja atrakcija, bet ir vizualiai patrauklia parko puošmena.

Bokštai dygsta ir Metelių regioniniame bei Dzūkijos nacionaliniame parkuose. Metelių parkas žymus paukščiais. Būriai jų susirenka prie Dusios ir Metelio ežerų prieš ilgą kelionę į šiltesnius kraštus. Šiuos būrius netrukus bus galima apžiūrėti ir iš aukščiau – prie Metelių įrenginėjamas 15 m aukščio apžvalgos bokštas. „Iš jo atsiveria panorama į Metelio ir Dusios ežerus. Taip pat matyti gyvenvietė. Visgi, pagrindinė priežastis, kodėl nusprendėme įrengti apžvalgos bokštą – čia esantys paukščiai. Iškilus apžvalgos bokštui lankytojams bus patogiau jais grožėtis.“ Beje, bokštas iškils visai netoli kelio: „Norėjome, kad žmonės galėtų ir kur važiuodami pakeliui sustoti ir pasigrožėti gamta“, – aiškina Metelių regioninio parko lankytojų centro administratorė Elena Amšiejienė.

Apžvalgos bokštas iškils ir Dzūkijos nacionaliniame parke. Prie pat Merkinės miestelio atsirasiantis 26 m aukščio apžvalgos bokštas leis parko svečiams iš viršaus apžvelgti Nemuno slėnį, santaką su Straujos upe, Merkinės piliakalnį ir patį Merkinės miestelį.

Naujas bokštas taip pat iškils Kamanų valstybiniame rezervate, kuriame lankytojai galės iš viršaus apžiūrėti pelkes. Beje, Kamanų rezervato darbuotojai tikina, kad pelkes ne mažiau įdomu apžiūrėti ir žiemą – apsnigtame paviršiuje vinguriuoja įvairiausių gyvūnų pėdsakai, o žiemą rengiamos pelkių dienos proga galima ir paslidinėti.

Lietuvos saugomose teritorijose statomi net septyni apžvalgos bokštai

Gulbių šeimyna Aukštaitijos nacionaliniame parke
+1