Vilniečiams planuota rytinė viešojo transporto darbuotojų „staigmena“ – atšaukta

Mitingas
Mitingas
  © Robertas Riabovas

„Buvo darbuotojai priėmę tokį sprendimą, kad streikuoti. Kadangi atlyginimų laiku nemokėjo ir atseit nemokės ir sumažins dar 10 proc. Tačiau įvyko derybos, derybų rezultatai tokie, kad atlyginimų nemažins. Derybas atidėjome iki sausio vidurio ir dėl to atidėjome planuotą streiką“, – teigė įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Jonas Dekaminavičius.

Jo teigimu, viešojo transporto darbuotojams šventinės nuotaikos nei keleiviams, nei kitiems eismo dalyviams gadinti nesinorėjo, todėl protingi darbuotojai atšaukė įspėjamąjį penktadienio ryte planuotą streiką.

reklama

„Perduokite, kad socialinis dialogas vyksta, ir parengtas susitarimas tarp darbdavio ir darbuotojų, perduokite, kad keleiviai nesijaudintų. Perduokite, kad pajudėjo ledai ir darbdavys galų gale suprato, nes mes krizės metu paaukojome 17 proc. savo atlyginimo, o Zuokas deklaravo per savo rinkiminę kompaniją, kad vilniečiai uždirbs 6,5 tūkst. litų“, – pridūrė J. Dekaminavičius.

Darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas džiaugėsi, kad buvo priimtas sprendimas nemažinti atlyginimo viešojo transporto darbuotojams, taip pat Vilniaus miesto merui Artūrui Zuokui priminė jo rinkimų įsipareigojimus bei pažadus.

Tuo metu gruodžio 12 dieną meras, susitikęs su VVT darbuotojais, teigė, kad didinti algų nėra iš ko, nes VVT skęsta skolose.

„Sujungę autobusų ir troleibusų parkus, įmonę išgelbėjome nuo bankroto, darome viską, kad žmonės turėtų darbus, efektyviai dirbtų viešojo transporto sistema, didėja pajamos iš bilietų, mažėja rida. Aš už tai, kad žmonės turi uždirbti, bet tryliktas atlyginimas, atlyginimų didėjimas yra neįmanomas, kol įmonė nėra pelninga,“ – tuomet kalbėjo meras A. Zuokas.

Savo nuomonę meras grindė tuo, kad nors nuo 2011 metų VVT skolą pavyko sumažinti, tačiau ji vis vien didelė. Kalbant apie mažinamas vairuotojų algas, mero teigimu, VVT vairuotojai ir taip gauna gana dideles algas.

Lietuvoje vidutinis vairuotojų darbo užmokestis šiemet buvo 2 253 litai, Vilniuje – 2 599 litai, o įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ vairuotojai gauna trečdaliu didesnius atlyginimus nei kiti Lietuvoje, vidutiniškai 3 246 litus per mėnesį. Pavyzdžiui, Rygoje vairuotojų vidutinis atlyginimas siekia 2 640 Lt. Nepaisydama to, Vilniaus savivaldybė skelbia, kad „Vilniaus viešojo transporto“ profsąjungos reikalauja, jog vairuotojų atlyginimai būtų padidinti dar 30 mln. litų.

Remiantis J. Dekaminavičiaus žodžiais, VVT darbuotojų algos nebus mažinamos, tačiau kyla klausimas, ar nebus daromas spaudimas, siekiant jas padidinti iki mero žadėtų 6,5 tūkst. litų.

 

Vilniečiams planuota rytinė viešojo transporto darbuotojų „staigmena“ – atšaukta

Mitingas
+2