Ar jūsų šuniui reikia žieminio drabužio?

Haskis (nuotr. Svetlanos Valujevos)
Haskis (nuotr. Svetlanos Valujevos)
  © Alfa.lt
Alfa.lt
2013-12-10 07:20

Sibiro haskiams arba Aliaskos malamutams tikrai nereikia jokių drabužių, nes jie yra pripratę prie šalto oro ir geriausiai jaučiasi, kai termometro stulpelis nukrenta žemiau nulio. Trims šunų rūšims reikia arba gali reikėti žieminio rūbo:

jauniems arba mažaūgiams šuniukams,

seniems ir sunkiai sergantiems šunims,

kurtams, vipetams ir kitiems šunims, kurių trumpas ir plonas kailis.

Visi šunys, kuriuos galima priskirti šioms trims kategorijoms, negali patys išlaikyti pakankamai kūno šilumos, kai lauke atšąla. Šiems šunims reikia specialiai pritaikytų žieminių drabužių, kurie padėtų saugoti kūno šilumą ir leistų mažiau sušlapti, todėl žieminiai šunų drabužiai turi būti ne tik šilti, bet ir neperšlampami. Jei namuose šalta, kartais šunims reikia plonesnių drabužių ne tik lauke, bet ir viduje.

Labai svarbu aprengti šunį, jei jis serga artritu, tokiu atveju šilti drabužiai yra nepakeičiami, kai lauke šalta arba drėgna. Tokiems šunims reiktų įrengti gultus šiltoje namų vietoje ar pasirūpinti specialiais šilumą kaupiančiais gultais. Artritu sergančio šuns savijautą pagerins ir žuvų aliejus bei vitaminai sąnariams, kuriuos gali rekomenduoti veterinaras. Kartais sergantiems artritu šunims žiemą patariama duoti vaistų nuo skausmo.

 

 

 

Ar jūsų šuniui reikia žieminio drabužio?

Haskis (nuotr. Svetlanos Valujevos)