Graužinienė prašo palaukti dėl apkaltos Venckienei

L. Graužinienė
L. Graužinienė
© Tomas Lukšys

Seimo pirmininkė, „darbietė“ Loreta Graužinienė kartu su Seimo valdybos nariais, trečiadienį susitikusi su generaliniu prokuroru Dariumi Valiu, tikino, kad dėl apkaltos inicijavimo teisėsaugos ieškomai Seimo narei Neringai Venckienei reikėtų palaukti. Parlamento vadovė užsiminė, kad prokuratūra artimiausiomis dienomis Seimui turi viešai pateikti naujos informacijos apie į užsienį pasitraukusią parlamentarę.

„Sutarėme, kad jis (D. Valys – Alfa.lt), grįžęs, pasitaręs su bylą vedančia prokurore, įvertins, ar gali dalį informacijos mums pateikti Seimui viešai. [...] Ta situacija, be abejo, netenkina, tačiau prokuroras išdėstė argumentus, ir buvo mums, kaip Seimo nariams, kaip Seimo valdybos nariams, vadovybei Seimo, pateikta viena nauja informacija ir lauksime dabar oficialios informacijos”, – trečiadienį žurnalistams sakė L. Graužinienė.

PROKUROREI PERDUOTA INFORMACIJA APIE VENCKIENĖS BUVIMO VIETĄ 

Seimo pirmininkė vis dėlto atskleisti, koks yra „naujos informacijos” apie N. Venckienės paieškas turinys, nenorėjo.

Kiek vėliau politikė patikslino, kad išgirdo „ganėtinai svarų argumentą”, kodėl stringa N. Venckienės paieškos.

„Iki šios dienos man buvo nesuprantama, bet šiandien, gavus papildomą informaciją, šiek tiek darosi jau aiškesnė situacija, ir manau, kad dar pirmiausia mums [...] prokuroras įsipareigojo pateikti informaciją”, – sakė L. Graužinienė, klausiama, ar jai suprantami prokuratūros veiksmai dėl N. Venckienės.

reklama

Liberalai šios savaitės pradžioje pranešė, kad ėmė rinkti parašus dėl apkaltos daugiau negu pusmetį Seime nesirodančiai N. Venckienei inicijavimo. Tuo metu parlamento vadovė pareiškė prašanti liberalų palaukti.

„Aš siūlyčiau liberalams palaukti dokumento, kuris artimiausiomis dienomis atkeliaus viešas į Seimą ir tada vėl [...] sukviesiu frakcijų vadovus, manau, kad mes tada diskutuosime ir spręsime”, – sakė L. Graužinienė.

„Pirmiausia darbą turi atlikti teisėsauga, o Seimas įvertins gautą informaciją viešą ir tada priims sprendimus”, – reziumavo Seimo vadovė.

Masiulis: tegul Seimo pirmininkė ir laukia

Savo ruožtu Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eligijus Masiulis žurnalistams pranešė, kad liberalai ir toliau nesitraukia nuo minties inicijuoti apkaltą N. Venckienei.

„Seimo narė N. Venckienė jau beveik septynis mėnesius nesirodo Seime, nežinia, kur yra, praleido apie 50 Seimo posėdžių be pateisinamos priežasties ir tokiais atvejais Seimo statutas numato, ką reikia daryti. Iš tikrųjų Seime dar nėra buvę tokio precedento, kad išrinktas Seimo narys, davęs priesaiką, staiga skradžiai žemę prapuola, ir niekas nieko nedaro. Tuo pačiu mokami atlyginimai Seimo nario padėjėjams ir aišku, kad vienintelis kelias yra inicijuoti apkaltą”, – komentavo E. Masiulis, primindamas, kad Konstitucinis Teismas yra pareiškęs, kad posėdžių lankymas ir balsavimas svarstant įstatymo projektus yra Seimo nario pareigos.

Pasak E. Masiulio, apkaltai kol kas pritarimą deklaravo liberalai ir dalis konservatorių.

„Tai tegul Seimo pirmininkė pati ir laukia. Aš matau, kaip čia labai mėgsta palaukti ir dėl Viktoro Uspaskicho, ir dėl pono A. V. Patacko, ir dėl kitų. Man atrodo, kad vėlgi yra tam tikri užkulisiniai žaidimai žaidžiami. Jeigu Seimas turi nors kažkiek savigarbos, jeigu Seimas nori, kad čia bent elementari tvarka būtų, tai parlamentarai, kurie piktybiškai nelanko be pateisinamos priežasties posėdžių ilgą laiką, turi netekti Seimo nario mandato”, – į Seimo pirmininkės L. Graužinienės raginimą palaukti dėl apkaltos N. Venckienei inicijavimo reagavo E. Masiulis.

reklama

Liberalų vadovas, paprašytas pakomentuoti, kokius „užkulisinius žaidimus” turi omenyje, atkreipė dėmesį į tai, kad didžioji dalis Darbo partijos frakcijos ir partijos „Tvarka ir teisingumas” frakcijos narių Seime balandžio 9 d. balsuojant dėl N. Venckienės imuniteto panaikinimo, nepritarė siūlymui panaikinti parlamentarės teisinę neliečiamybę.

„Todėl, kad ir pačios (Darbo partijos ir partijos „Tvarka ir teisingumas” frakcijos – Alfa.lt) turi labai daug „draugiškų” santykių su teisėsaugos institucijoms, Seimo narių, kurių imunitetas buvo naikinamas. Renkant į Seimo pirmininkes Loretą Graužinienę, „Drąsos kelio” didžioji frakcijos dalis, išskyrus Seimo narį Antaną Matulevičių, balsavo už L. Graužinienę. Tai čia yra tam tikri politiniai žaidimai, norint galbūt sulaukti papildomos paramos įvairiems klausimams”, – savo versiją, kodėl Seimo pirmininkė ragina palaukti dėl apkaltos N. Venckienei inicijavimo, pateikė E. Masiulis.