Prokurorei perduota informacija apie Venckienės buvimo vietą
atnaujinta

Neringa Venckienė
Neringa Venckienė
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt

Tai D. Valys žurnalistams pranešė trečiadienį po Seimo valdybos posėdžio, į kurį buvo išsikviestas, kad paaiškintų dėl N. Venckienės susidariusią situaciją.

„Pateikiau iš tiesų detalią informaciją, kurią mes galėjome pateikti, nepakenkiant (N. Venckienės – Alfa.lt) paieškos sėkmei. Ir ji išsamesnė, be abejo, nei pateikiama viešai. Noriu pasakyti, kad šių metų rugpjūčio 28 dieną prokurorė gavo iš policijos informaciją, nurodant konkretų adresą, asmenį, pas kurį gali gyventi Neringa Venckienė, ir nedelsiant buvo surašytas papildomas pagalbos prašymas JAV, ir prašyta šią informaciją patikslinti ir nustatyti buvimo vietą. Kol kas mes oficialių atsakymų iš JAV nesame gavę”, – sakė generalinis prokuroras.

N. Venckienės byla yra Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorės Ninos Raugienės žinioje.

D. Valio teigimu, bendradarbiavimas su JAV vyksta intensyviai, tačiau „oficialus teisinio pagalbos prašymo įvykdymas” nebuvo atliktas.

„Tokių priekaištų, manau, kad nebuvo išsakyta, nes, kaip sakiau, pateikta buvo detali informacija ir iš jos matosi, kad prokurorė veikia gana intensyviai. Kreiptasi virš 40-ies prašymų į įvairias institucijas, teismus ir panašiai, taip kad judesys šioje paieškoje yra”, – aiškino D. Valys, klausiamas ar Seimo valdybos posėdyje išgirdo parlamentarų priekaištų.

„JAV pareigūnai, mano nuomone, daro viską, ką gali padaryti”, – sakė generalinis prokuroras.

Vis dėlto jis pripažino, kad kol kas šaukimo į apklausą N. Venckienei įteikti nepavyko.

D. Valys nepaneigė, kad kol kas N. Venckienės bylą kuruojanti prokurorė įtariamosios suėmimo neprašo. Prokuratūros vadovas neslėpė, kad tokia priemonė būtų neadekvati esamai N. Venckienės situacijai.

„Prisiminkim įtariamojo Gintaro Petriko išdavimo procesą iš JAV. Tai truko ne vienerius metus ir asmuo buvo laikomas suimtas, bet, suprantama, tuo metu teisėsauga veikė adekvačiai, kadangi Gintaras Petrikas buvo įtariamas sunkiais ir labai sunkiais nusikaltimais. Šiuo atveju nieko panašaus mes neturime. Įtariamoji Neringa Venckienė galimai padarė iš esmės nesunkius nusikaltimus. Toks procesas, koks vyko prieš keletą metų, akivaizdžiai būtų neadekvatus. Taip kad nuosekliai, manau, kad prokurorė veiks, nustatys gyvenamąją vietą, tikriausiais imsis priemonių apklausti ir taip toliau”, – sakė D. Valys.

Alfa.lt primena, kad N. Venckienė Seime nesirodo nuo balandžio 9 d., kai parlamentas nusprendė panaikinti jos teisinę neliečiamybę. Po mėnesio teisėsauga paskelbė N. Venckienės paiešką. Anksčiau Seimo narės frakcijos kolegos užsiminė apie tai, kad ji gali būti JAV ir ten prašyti politinio prieglobsčio.

N. Venckienę norima patraukti baudžiamojon atsakomybėn pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius. Įtariama, kad ji prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

Nuo 2009 metų spalio iki 2012 metų gegužės N. Venckienė buvo mirusio brolio Drąsiaus Kedžio ir buvusios jo sugyventinės L. Stankūnaitės mažametės dukters globėja. Mergaitė iš jos paimta ir per-duota motinai pernai gegužės 17 dieną pasitelkus dideles policijos pajėgas.

D. Kedys kaltino L. Stankūnaitę pardavinėjus jų dukrą pedofilams. Tačiau L. Stankūnaitei nebuvo pateikti įtarimai dėl nusikalstamos veikos, o vienintelį įtariamąjį, Anapilin mįslingomis aplinkybėmis iškeliavusį Andrių Ūsą, teismas išteisino.