Rusijos žiniasklaida: Grybauskaitė galėjo būti susijusi su KGB?

Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
BNS | Alfa.lt
2013-11-03 14:46

Kaip rašo rusų interneto portalas Rubaltic.ru savo publikacijoje, vaizdžiai pavadintoje apie Lietuvos vadovės baimes, D.Grybauskaitė galėjo būti susijusi su KGB dar tuomet kai mokėsi A. Ždanovo universitete Leningrade.

Straipsnio autoriai pastebėjo, jog universitete D.Grybauskaitė mokslus pradėjo 1976 metais, tačiau juos užbaigė tik po septynerių metų. Portalas Rubaltic.ru retoriškai klausia, kodėl būsimos politikės mokslai truko taip ilgai, galbūt dėl to, jog buvo papildomi kursai KGB?

Straipsnyje taip pat sureaguota ir į ketvirtadienį paskelbtus Valstybės saugumo departamento (VSD) pareiškimus, esą kaimyninė valstybė rengia aktyvias informacines atakas, kurios daugiausiai bus nukreiptos prieš Lietuvos vadovus ir politinius lyderius.

Minimas portalas Rubaltic.ru jau ne pirmą kartą rašo panašaus pobūdžio straipsnius apie Lietuvos politines aktualijas.

VSD: Rusija rengia informacines atakas prieš Lietuvą ir šalies vadovus

Valstybės saugumo departamentas dar ketvirtadienį pranešė, jog kad Rusija rengia naujas aktyvias informacines atakas – valstybės vadovai ir dalis parlamentarų informuoti, kad artimiausiu metu gali būti platinama dezinformacija apie prezidentę Dalią Grybauskaitę, kitus aukštus šalies pareigūnus.

VSD: RUSIJA RENGIA INFORMACINES ATAKAS PRIEŠ LIETUVĄ IR ŠALIES VADOVUS 

Lietuvos vadovams, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Seimo Užsienio reikalų komitetams pateiktoje informacijoje VSD pranešė, kad tokį Rusijos specialiųjų tarnybų veikimą lemia Kremliaus pasipiktinimas Lietuvos užsienio ir energetikos politika, pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai tikslai, ypač Rytų partnerystės programos įgyvendinimas.

Rusijos prezidento administracijos Tarpregioninių ir kultūrinių ryšių su užsienio šalimis valdybos Visuomeninių procesų analizės departamento Baltijos šalių skyrius, kaip teigia VSD, jau artimiausiu metu planuoja paskleisti Lietuvos prezidentę neva diskredituojančios informacijos, „atrandant” Rusijos archyvuose esą naujų duomenų apie jos biografiją.

Tuo tarpu šalies vadovės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė teigė, jog prezidentė pačios pažymos nematė.

Seime besilankęs VSD generalinis direktorius Gediminas Grina žurnalistams sakė, kad paprastai informacinės atakos vykdomos per žiniasklaidą, o jos pasireiškia valdžios veiksmų kritika.

„Paprastai pagrindinis atakų dėmesys yra bet kokių Lietuvos valdžios sprendimų kritika, nepriklausomai nuo to, kas yra valdžioje, kritikuojama, kad Lietuvos vadovybė priima neteisingus sprendimus, galbūt žmonėms kenkia, tokia standartinio pobūdžio propaganda, netgi, sakyčiau, demagogija“, - aiškino saugumiečių vadas.

Grybauskaitė: esu informuota apie informacines provokacijas prieš Lietuvą ir mane asmeniškai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dar ketvirtadienį pareiškė esanti informuota, kad prieš Lietuvą ir ją asmeniškai bus rengiamos informacinės provokacijos.

Prezidentės teigimu, tokios priemonės taip pat bus taikomos ES Rytų partnerėms, tai susiję su Lietuvos pirmininkavimu Europos Sąjungos (ES) Tarybai ir siekiu užsitikrinti energetinį savarankiškumą.

„Šiandien esu informuota, kad prieš Lietuvą, prieš Rytų partneres ir mane asmeniškai ir toliau bus rengiamos informacinės provokacijos. Viena iš pagrindinių priežasčių, matyt, yra sėkmingas Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai ir, ko gero, taip pat Lietuvos siekis energetinės nepriklausomybės“, - ketvirtadienį pareiškė D.Grybauskaitė.