Kubilius apie Graužinienės laikyseną dėl Patacko: matyt, pagrindinė priežastis, kad guli kreipimasis dėl Uspaskicho

Andrius Kubilius
Andrius Kubilius
  © Dmitrijus Radlinskas
BNS | ELTA
2013-10-30 11:25

Tokią nuomonę opozicijos lyderis išsakė po to, kai Seimo pirmininkė pareiškė neteiksianti Seimui generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymo svarstyti „Drąsos kelio“ frakcijos nario Algirdo Patacko teisinę neliečiamybę, nes jis sunkiai serga.

GRAUŽINIENĖ UŽSTOJO PATACKĄ – SEIMO PIRMININKĖ NETEIKS PRAŠYMO PANAIKINTI JO IMUNITETĄ

„Man atrodytų gana keista, nes tai nėra Seimo pirmininkės prerogatyva (priimti tokius sprendimus). Ji turi labai aiškiai statute aprašytas funkcijas, tai nėra jos diskretinė teisė pačiai spręsti, ar ji tą gali, ar negali, kad ir kiek būtų gaila kurio nors žmogaus dėl tam tikrų aplinkybių“, – sakė A. Kubilius.

Į parlamento darbotvarkę dar neįtrauktas ir generalinio prokuroro prašymas dėl Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho neliečiamybės. Opozicijos lyderio įsitikinimu, tokiais pareiškimais, kaip buvo paskelbti A. Patacko atveju, Seimo pirmininkė bando sukurti naują precedentą, o pagrindinė priežastis tam yra ta, kad „guli kreipimasis dėl V. Uspaskicho“.

„Matyt, pagrindinė priežastis – kad guli kreipimasis dėl V. Uspaskicho“, – sakė opozicijos vadovas.

A. Kubilius pataria Seimo pirmininkei atidžiau įsiskaityti į Seimo statytą ir padiskutuoti apie savo pareigas ir atsakomybes Seimo valdyboje. „Seimo pirmininkė pagal statutą atstovauja Seimui ir vadovauja Seimo darbui. Daugiau jos ypatingų galių nėra. Todėl man jos atsiprašymai už tai, kad prezidentė nebuvo įtraukta ir neatėjo į COSAC posėdį, man irgi atrodo kaip visiškai nesupratimas Seimo pirmininkės įgaliojimų ir funkcijų“, – sakė A. Kubilius.

Jis teigė, kad L. Graužinienės elgesį reikėtų apsvarstyti Seime.