Kubilienė ir Birutis apdovanoti M. K. Čiurlionio fondo taurėmis

Čiurlionio Taurės 2013 teikimai
Čiurlionio Taurės 2013 teikimai
  © Akvilė Petraitytė

Buvo prisimintas glaudus geografiškai toli esančių šalių Lietuvos ir Japonijos bendravimas, prasidėjęs 1992 metais tuometiniam Aukščiausiosios tarybos pirmininkui Vytautui Landsbergiui nuvykus į Japoniją ir ten pristačius M.K. Čiurlionio kūrybą. Po šio vizito, 2007-aisiais, sekė Japonijos jo Didenybės Imperatoriaus Akihito ir jo žmonos Michiko vizitas.

Vakaro metu buvo apdovanoti keli šviesuoliai – sąsajų su Japonija turintis Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis, Mstislavo Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ pirmininkė muzikė Rasa Kubilienė, ambasadorius Dainius Petras Kamaitis, gamtosaugininkai Vytautas Daukševičius ir Stepas Bairašauskas. Šviesuoliams buvo įteiktos M.K.Čiurlionio fondo užsakymu pagamintos specialios taurės, dekoruotos M.K.Čiurlionio kūrinių motyvais.

Renginyje dalyvavo ir nominantus pagerbė nepaprastoji ir įgaliotoji Japonijos ambasadorė Lietuvoje Kazuko Shiraishi bei M.K. Čiurlionio fondo garbės prezidentas Valdemaras Razumas.

Muzikos ir teatro akademijoje veikė tradicinio japonų meno paroda – buvo pristatyti menininkų Taikan Yokoyama, Gyokudo Kawai, Ryusei Kishida darbai, taip pat M. K. Čiurlionio paveikslai, renginio metu pianistas Paulius Rudokas atliko M. K. Čiurlionio kūrinių ištraukas. Renginį vedė choreografas Tadas Rimgaila.

M. K. Čiurlionio fondas buvo įkurtas 1997 metais. Jo atsiradimas siejamas su būtinybe aktualizuoti iškiliausio Lietuvos menininko M. K. Čiurlionio kūrybą, skleisti jo menines idėjas visuomenėje, populiarinti Lietuvos kultūrą. Kasmet fondo iniciatyva visuomenė pakviečiama atsigręžti į vis naujas asmenybes, kurios savo darbu, kūryba garsina Lietuvos vardą, puoselėja kultūros paveldą ar nuveikia ką nors reikšmingo visuomenei.

2009 m. M. K. Čiurlionio fondas prasmingai paminėjo Lietuvos tūkstantmečio jubiliejų. Vilniaus rotušėje surengtuose apdovanojimuose „Lietuvos šviesuoliai 2009“ tuomet buvo pagerbtas didelis būrys šį vardą pelniusių žmonių, kūrybingai ir nesavanaudiškai dirbančių Lietuvai, jos kultūrinei plėtrai (iš viso apdovanotas 21 asmuo). Apdovanojimams juos atrinko ir pasiūlė Lietuvos mokslų akademija, Lietuvos pramonininkų konfederacija, savivaldybės.

M.K.Čiurlionio fondo kasmet rengiamuose apdovanojimuose „Lietuvos šviesuoliai“ už iškilius darbus šiuo garbingu titulu jau buvo įvertinti: Kauno LEZ įkūrėjas Fredis Opsomeris (Fredy Opsomer), verslininkas Nikolas Ortizas (Nicolas Ortiz), teatro režisierius Julius Dautartas, kunigas Algirdas Dauknys, muzikas Gintaras Rinkevičius, filosofas Algirdas Gaižutis, aktorius Vladimiras Jefremovas, dailininkas Anatolijus Stiško bei medikas, diplomatas Antanas Vinkus.

Kubilienė ir Birutis apdovanoti M. K. Čiurlionio fondo taurėmis

Čiurlionio Taurės 2013 teikimai
+17