Po sunkios ligos mirė buvęs Seimo narys Algirdas Gricius
prezidentė išreiškė užuojautą

Anapilin išėjo Algirdas Gricius
Anapilin išėjo Algirdas Gricius
  © Andrius Petrulevičius
ELTA | Alfa.lt
2013-10-21 19:58

76-erių metų amžiaus buvusio politiko gyvybė užgeso Santariškių klinikose.

Po nepriklausomybės atgavimo A. Gricius ėmė dėstyti Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, 1990-1992 metais buvo Politikos mokslo teorijos katedros docentas, instituto mokslinis sekretorius.

1992-1996 metais buvo išrinktas į Seimą, 1996-1998 metais dirbo prezidento Algirdo Mykolo Brazausko patarėju užsienio politikos klausimais.

Nuo 1998 m. gegužės mėnesio A. Gricius buvo Užsienio reikalų ministerijos patarėjas Europos bendradarbiavimo klausimais iki 2000-ųjų spalio.

Anapilin išėjusio buvusio Seimo nario gyvenimas buvo itin turiningas: daugiau kaip 60 mokslinių publikacijų, 6 išradimų autorius arba bendraautoris.

1961 m. Lietuvos rankinio čempionas, 1962–1966 m. Lietuvos rankinio čempionato prizininkas. Lietuvos politologų asociacijos tarybos narys. Apdovanotas Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl žinomo mokslininko ir politiko, buvusio parlamentaro Algirdo Griciaus mirties.

„Tai buvo paprastas, sąžiningas ir kūrybingas žmogus, atsakingai žiūrėjęs į kiekvieną savo darbą, stengęsis dėl mūsų visų ir Lietuvos“, - sakoma Prezidentės užuojautoje.

Šalies vadovė pareiškė užuojautą A. Griciaus artimiesiems, buvusiems bendražygiams ir visai Lietuvos politinei bendruomenei.