Vilniuje įvyko jaunųjų dizainerių konkursas
fotogalerija

Jaunųjų dizainerių konkursas
Jaunųjų dizainerių konkursas
  © Akvilė Petraitytė

Šeštadienį Vilniuje parodoje „Baltijos tekstilė ir oda“ įvyko jaunųjų dizainerių konkursas, kuriame savo kolekcijas pristatė 14 kūrėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir svečiai iš Estijos.

Jaunųjų dizainerių darbus vertino komisija, kurioje – Vytenis Pauliukaitis, dizaineriai Jolanta Talaikytė ir Giedrius Paulauskas. Pagrindiniai konkurse pristatomų kolekcijų vertinimo kriterijai buvo kolekcijos vientisumas ir pritaikymas pramoninei gamybai.

Pirmoji pristatyta kolekcija – Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto studenčių bendras darbas. Daugumoje kurtų drabužių vyravo geometrinės formos, o pagrindinės kūrėjų naudotos spalvos – balta ir juoda.

Antroji konkurse pademonstruota kolekcija – „Miestiečiai“. Vilniaus dailės akademijos bakalaurantė pristatė gatvės madą puikiai atspindinčius drabužius. Modeliai podiumu žingsniavo drąsiai ir ryžtingai. Keli jų pademonstravo gatvės šokių judesius, o paskutinis modelis ant podiumo išvažiavo su riedučiais. Kolekcijoje buvo galima išvysti labai daug nešiojamų ir kasdienai pritaikomų drabužių: kepurių, sportinių batelių, šalikų, džemperių, laisvų kelnių.

Trečioji kolekcija – „Narcizas“. Baltu podiumu žengė vaikinai su apatiniais, šlepetėmis ir chalatais. Vėliau apatinius pakeitė šortai, o chalatus – švarkai. Dauguma kolekcijos modelių pasiūti iš itin žvilgaus audinio. Pirmieji pademonstruoti drabužiai spindėjo auksu, vėliau ant podiumo buvo galima pamatyti ir mėlyno aksomo apdarų.

Po šios pasirodžiusi kolekcija „Spalvų terapija“ buvo sukurta Vilniaus dailės akademijos studentės. Ant podiumo žiūrovai išvydo 12 modelių, kurie demonstravo sukneles ir originalių formų bei raštų lietpalčius. Taip pat pristatyta ir neperšlampamo audinio liemenė, trumpi sijonėliai, palaidinės. Kolorite dominavo pastelinės spalvos – neryški violetinė, melsva, balta. Pagrindinį kolekcijos akcentą – neperšlampantį audinį – kūrėjos panaudojo ir suknelių petnešėlėms. Taip pat buvo pristatyta ir tokio paties audinio perregima kuprinė.

Penktoji konkurso kolekcija – Jurgitos Žuromskytės, Vilniaus dizaino kolegijos studentės. Ant podiumo modeliai žengė vilkėdami miestietišku gyvenimu dvelkiančiais drabužiais. Kolekcijos autorė juos sluoksniavo, o pagrindinėmis spalvomis pasirinko juodą ir pilką.

O štai šeštoji iš visų ant konkurso podiumo pademonstruotų kolekcijų išsiskyrė spalvomis. Ji buvo įkvėpta septintojo dešimtmečio drabužių ir architektūros, gausi aiškių griežtų formų. Dauguma drabužių modelių – žalios ir mėlynos spalvos. Itin išsiskyrė platus šių spalvų paltas ir apvalūs akiniai nuo saulės.

Septintoji kolekcija – svečių iš Estijos. Dizaineres įkvėpė geometrija, Azija ir istorija. Skulptūriškuose drabužiuose, kaip ir daugumoje pristatytų kolekcijų, vyravo juodos, baltos ir pilkos spalvos audiniai.

„Džiazo ritmu“ – aštuntoji šeštadienio popietę pristatyta kolekcija, kuri sulaukė bene daugiausia konkursą susirinkusių stebėti žiūrovų simpatijų. Vilniaus kolegijos studentes įkvėpė džiazo muzika, kuri suskambo dar prieš pirmajam modeliui žengiant ant podiumo. Vyrams skirtoje kolekcijoje gausu baltos spalvos. Modeliai pristatė klasikines kelnes, liemenes ir švarkus, kurie turėjo paslėptą akcentą – spalvingą raštuotą pamušalą.

Vėliau buvo galima pamatyti Klaipėdos siuvimo ir paslaugų centro mokinių kūrybinius darbus. Kolekciją įkvėpė gėlės žiedas, kuris, pasak dizainerės, žmogų lydi nuo pat gimimo iki mirties. Ant podiumo susirinkusieji išvydo kasdienai pritaikomus drabužius. Dizainerė išryškino modelių pečius – dauguma kolekcijos drabužių yra su kvadratinės formos pečių linija.

Dešimtoji kolekcija – Vilniaus dailės akademijos studenčių, kurias įkvėpė rašalas. Merginos pristatė originalų mokinio įvaizdį. Ant podiumo modeliai pademonstravo milžiniškas kuprines, skulptūriškas, kelių skirtingų audinių sukneles, įdomius batus. Visi jie ant podiumo pasirodė su akiniais, o dauguma merginų – su ilgomis baltos spalvos kojinėmis virš kelių.

Vienuoliktoji kolekcija, kaip ir daugelis iki šiol pristatytų, yra labai tamsi. Monikos Janušauskaitės modeliai žengė vilkėdami trumpomis suknelėmis, šortais, sijonais. Pagrindinis kolekcijos akcentas – kuo daugiau atidengto kūno. Svečiai išvydo pečius, krūtinės sritį, kojas apnuoginančius apdarus.

„Difuzija“ – tai močiutės skrynioje rastų nėriniuotų paklodžių ir užuolaidų įkvėpta kolekcija, kurioje susijungia etninis ir modernus stiliai. Vyrauja balta, ruda ir pastelinė žalia spalvos.

Tryliktasis konkurso dalyvis – Vytoldas Miliauskas. Raudona spalva – pagrindinis jo kolekcijos akcentas. Jį jaunasis dizaineris ypač originaliai panaudojo drabužių rankovėms. Vyriškoje kolekcijoje vyravo kelnės, marškiniai ir švarkai. Originaliai atrodė ir kolekcijos aksesuarai – akiniai.

Paskutinė konkurse pristatyta kolekcija – dar vienų svečių iš Estijos. Kolekcija buvo įkvėpta moteriškumo, dramatiško ir paprasto stiliaus derinio. Ant podiumo modeliai pademonstravo kelnes paaukštintu liemeniu, ilgas sukneles ir nemažai perregimų audinių.

Po visų kolekcijų pristatymų konkurso komisija iškeliavo pasitarti, nors savo nuomonę jie kelis kartus išsakė ir per pertraukėles. Visų nuomonės buvo gana panašios – nors ir yra gražių idėjų, tačiau beveik visose kolekcijose trūksta originalumo. Dizaineris Giedrius Paulauskas sakė esantis nustebęs, kad nuo to laiko, kai jis pats dalyvavo tokiame konkurse, rodos, niekas nepasikeitė, o tai yra blogai, nes šiuolaikinis jaunimas turi labai daug galimybių ir informacijos.

Renginio pabaigoje visiems kūrėjams buvo įteiktos padėkos, komisijos nariai žarstė palinkėjimus. Jolanta Talaikytė linkėjo jauniems kūrėjams būti žingeidesniems.

Antrąją konkurso vietą pelnė dvi kolekcijos – etninius ir modernius elementus sujungusi „Difuzija“ ir rašalo įkvėpta „Ink“, o pagrindinį prizą laimėjo kolekcija „Miestiečiai“, kuri žiūrovus sužavėjo ne tik drabužiais, bet ir ant podiumo šokusiais ar riedučiais važinėjusiais modeliais.

Fotogalerijoje – akimirkos iš šeštadienį vykusio jaunųjų dizainerių konkurso.

 

Vilniuje įvyko jaunųjų dizainerių konkursas

Jaunųjų dizainerių konkursas
+82