Konservatorių taryboje – kritika saviems ir perspėjimai dėl Rusijos

Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų tarybos posėdis
Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų tarybos posėdis
  © Dmitrijus Radlinskas

Kubilius pabrėžė Ukrainos reikšmę ES

Partijos vadovas Andrius Kubilius dalijosi įžvalgomis dėl politinės padėties šalyje. Savo pasvarstymus jis pradėjo perspėjimais dėl augančios Rusijos agresijos.

„Tai, ką tenka matyti <...> Rusija agresyvėja. <...> Iliuzijų dėl Rusijos niekas jau nebeturi. <...> Reikia ne santykių perkrovimo, bet ilgalaikio savo nepriklausomybės įkrovimo“, - tvirtino konservatorių lyderis.

Jo teigimu, Rusija yra paskutinė griūvanti Europos imperija, tad ji turi įvairių kompleksų bei pagundų grįžti į imperinį būvį, o, siekiant to išvengti, būtina Ukrainą įtraukti į Europos Sąjungos (ES) struktūras. Prisiminta ir pastaruoju metu eskaluojama prekybinio karo, kurį Rusija, tikėtina, paskelbė Lietuvai. Sprendimu galėtų būti Rusijos pripažinimas nesaugia prekybai šalimi.

Skųstasi ir darbais energetinės nepriklausomybės srityje. Išreikšta mintis, kad šiuo metu veikianti Seimo laikinoji tyrimo komisija, nagrinėjanti praėjusios Vyriausybės darbus energetikos srityje gali sabotuoti strateginius projektus.

Seimo laikinoje komisijoje aiškinamasi, ar statomam terminalui reikalingas laivas-saugykla bus nuomojamas už pagrįstą kainą ir teisingomis sąlygomis. Mat, nuo 2014 metų gruodžio už laivo nuomą kiekvieną dieną bus mokama po pusę milijono litų.

„Viršūnėse daug mėgavimosi buvimu valdžioje. Premjerui patinka būti premjeru, tačiau nepatinka nešti atsakomybės ir lyderystės naštą“, - valdančiuosius kritikavo A. Kubilius.

Galiausiai apibendrinta, kad TS-LKD atstovauja sėkmingąją, modernėjančią, į Vakarus orientuotą visuomenės dalį, o ne sovietinę, seklią, provincialią Lietuvą. Pastarajai turėtų atstovauti dabartiniai valdantieji. Todėl esą valdančiosios koalicijos partijos radikalizuojasi, ima pulti prezidentę, nes ji yra paskutinis slenkstis, saugantis Lietuvą nuo Rytų.

Landsbergis kritikavo savus dėl „patyčių kultūros“

Ilgametis partijos lyderis, garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis sakė, kad politika yra kultūros dalis. Jis atkreipė dėmesį, kad patyčių kultūros dalis, įsigalėjusi Lietuvoje, nesvetima ir patiems konservatoriams.

„Tokiai vaikėzų politinei kultūrai nesipriešinama“, - teigė V. Landsbergis.

Jis pridūrė, kad tai skaldo partiją ir veda ją į pražūtį.

„Kai ekspremjeras puldinėja premjerą, <...> atgal drebia „o ką tu darei“, ir abu atrodo, kaip kvailio vietoje“, - saviems žėrė kritiką konservatorių patriarchas, teigęs, kad politikoje, priešingai nei futbole, nebūtina spirti kuo stipriau.

Ginčijosi dėl generalinio prokuroro likimo

Konservatorius Naglis Puteikis siūlė TS-LKD pakeisti poziciją dėl generalinio prokuroro Dariaus Valio ateities. Šiuo metu jį konservatoriai gina, tačiau, anot N. Puteikio, D. Valio darbe galima rasti ir daug trūkumų. Visgi partijos lyderis A. Kubilius siūlė nesekti tokiu keliu.

„Neapsimetinėkime nesuprantančiais bendro reikalo. <...> Galima nueiti į Lukiškių kalėjimą ir paklausti, kaip ten sėdintys vertina prokuroro darbą“, - konservatorių poziciją aiškino TS-LKD vadovas.

Jo nuomone, kitą savaitę Seime svarstoma galimybė siūlyti prezidentei atleisti D. Valį iš einamų pareigų tėra Darbo partijos siekis atkeršyti prokuratūrai už juodosios buhalterijos bylą.

V. Landsbergis sakė, kad naujai paskirti jauni prokurorai „ne iš Artūro Paulausko komandos“ neprieštarauja D. Valio veiklai, o spauda, skelbdama nepalankius generaliniam prokurorui faktus, esą žaidžia politinius žaidimus, be kita ko, ir prieš prezidentę.

Siūlė nepalaikyti referendumo žemės pardavimo užsieniečiams

Konservatoriai taip pat išreiškė poziciją nepalaikyti rengiamo referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams uždraudimo, nepaisant to, kad šis leidimas buvo viena iš stojimo į ES sąlygų. Taip, TS-LKD teigimu, būtų sudarytos sąlygos Lietuvai negauti viso 2014-2020 m. numatyto finansavimo iš Briuselio. V. Landsbergis teigė, kad tie, kuriems sava žemė yra labai svarbi, galėtų patys jos neparduoti, tačiau pats tikslas – siūlyti visiems drausti – yra pavojingas.

 

 

Konservatorių taryboje – kritika saviems ir perspėjimai dėl Rusijos

Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų tarybos posėdis
+13