Danijos kronprinco Frederiko VIII vizitas Vilniaus „Titaniką“ paskandino emocijose

Danijos kronprincas Frederikas lankėsi danų meno parodoje
Danijos kronprincas Frederikas lankėsi danų meno parodoje
  © Dmitrijus Radlinskas

Pirmieji čia pristatė savo intelektualią produkciją – danų skulptūros ir modernaus meno parodą „Interrelations/sąryšiai“, antrieji mėgavosi puikia proga iš arti, čia ir dabar, pamatyti įvairių laikų Danijos karališkosios akademijos Kopenhagoje absolventų darbus.

Parodos dalyviai - AVPD (Aslak Vibaek ir Peter Doessing), Marie Koelbaek Iversen, Lea Porsager, Troels Sandegaard, Tove Storch ir Marie Soendergaard Lolk.

Nuo spalio 8 iki lapkričio 9 dienos „Titanike“ bus galima pamatyti jų tapybos, skulptūros, instaliacijos, video meno, performanso, grafikos darbus, aprėpiančius įvairius meninius reiškinius nuo XX a. 7 dešimtmečio avangardo iki šių dienų. Geriausius minimalizmo, konceptualaus meno ir performanso pavydžius, žadinančius nevienareikšmius vertinimus.

Taigi jei ir skendo Vilniaus „Titanikas“ šį vakarą, tai tik nuo jame purslojusių emocijų ir kūrybinių atradimų, senų draugų susitikimų, malonių pažinčių ir staigmenų.

Visų pirma, prieš atidarant parodą, į „Titaniką“ įžengė ne bet kas, o Lietuvoje besisvečiuojantis Jo Karališkoji Didenybė, Danijos kronprincas Frederikas VIII ir jį lydėjęs Danijos Karalystės Lietuvoje ambasadorius Jorgenas Moldė, kiti jo tautiečiai. Garbingą svečią „Titanike“ pasitiko ir pasveikino užsienio šalių ambasadoriai, ministrai, verslininkai,Dailės akademijos studentai, menininkai, Lietuvoje reziduojantys Danijos Karalystės piliečiai ir bičiuliai.

Atsipalaidavęs, karališkai šypsodamasis Frederikas VIII klausėsi parodos atidarymui skirtų kalbų, parodos kuratorių ir kūrinių autorių pasakojimų, pristatančių eksponatus, nesididžiuodamas ragavo lietuviškų vaišių – kuklių sumuštinių ir lietuviško alaus, bendravo su Europos Tarybai pirmininkaujančiais danų kultūrai neabejingais lietuviais.

„ Man džiugu, kad kalbėdami apie kultūrą Europos ir pasaulio kontekste danų menininkai atskleidžia ryšius ir dialogą su kitomis meninėmis patirtimis, žinomomis iš šiuolaikinio meno istorijos ir sykiu su šios parodos lankytojais. Taigi šie ryšiai, susijungiantys viename žodyje „Sąryšiai“, atskleis ir mūsų kultūrinius ryšius. Dėkoju jo Karališkajai Didenynei Danijos kronprincui Federikui, Danijos karalystes ambasadai, autoriams už sąryšius, kurie mums suteiks galimybę pažinti vieniems kitus artimiau“, - vylėsi kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Parodą organizavo Danijos Karalystės ambasada Lietuvoje, ji atidaryta Jo Karališkosios Didenybės Danijos kronprinco Frederiko vizito į Lietuvą spalio 8-10 d. proga.

Danijos kronprinco Frederiko VIII vizitas Vilniaus „Titaniką“ paskandino emocijose

Danijos kronprincas Frederikas lankėsi danų meno parodoje
+49