Šaltinis: Klaipėdos teismo medicinos eksperto sulaikymas už kyšį nenustebino

STT
STT
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt

Sulaikymo aplinkybių STT neatskleidžia, tačiau galima spėti, kad Valstybinės teismo medicinos tarnybos prie Teisingumo ministerijos Klaipėdos skyriaus vyresnysis ekspertas V. Armonas buvo sulaikytas darbo vietoje. Vienas iš anksčiau Valstybinėje teismo medicinos tarnyboje dirbusių ekspertų Alfa.lt sakė, kad apie tai, jog V. Armonas galėjo imti iš mirusiųjų giminaičių pinigus, kolegos kalbėjo jau seniai. „Aplinkiniai tai žinojo. Žinoma, jis pats neimdavo, pinigai buvo perduodami per sanitarus”, – teigė šaltinis.

V. Armonas eksperto priesaiką davė 2003-iaisiais. Jau po poros metų į viešąją erdvę pateko informacija apie skandalą Klaipėdos morge. Be kitų buvo minima ir V. Armono pavardė.

Klaipėdos rajono gyventoja Janina Gilienė su dukra buvo atvykusi pasiimti žuvusio sūnaus kūno. Vos atvykus, ekspertas – vėliau paaiškėjo, kad tai buvo V. Armonas – pristatė moterį, kuri esą sutvarkys kūną. Už tai, kaip teigė J. Gilienė, iš jos buvo paimta 350 litų. Tuo metu netekties priblokšta moteris pinigus esą be ginčų sumokėjusi. Tačiau vėliau, šiai istorijai iškilus aikštėn, paaiškėjo, kad mokėti reikia, bet tokių sumų nėra. Morgo darbuotoja galų gale surado J. Gilienei išrašytą čekį, tačiau jame buvo įrašyta 70 litų suma. Beje, nors už mirusiojo kūno sutvarkymą mokama, bet pinigai mokami banke, o ne duodami į rankas.

Dar vieno žuvusio vyro artimieji maždaug tuo pačiu metu teigė, kad iš jų buvo pareikalauta 600 litų.

Alfa.lt kalbintas šaltinis sakė nesistebintis tuo, kad ekspertas buvo sulaikytas, tačiau buvo nusiteikęs skeptiškai. „Ar matėte nors vieną atvejį, kai už tokius dalykus kas nors būtų nuteistas?” – pareiškė jis.