Urbšys: VSD su prezidente darė viską, kad teismas negrąžintų Giržado

P. Urbšys
P. Urbšys
  © Alfa.lt
Tomas Dapkus | Alfa.lt
2013-09-17 12:49

Teismai apgynė teisingumą

Seimo narys, buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos viršininkas Povilas Urbšys Alfa.lt pareiškė, jog „reikia konstatuoti, kad teismai pademonstravo, kad valstybėje jie vykdo teisingumą. Esant reikalui jiems pavyksta išsaugoti nepriklausomumą ir vadovautis ne politiniais konjunktūriniais dalykais, o būtent įstatymu“.

Parlamento narys pastebėjo, kad Valstybės saugumo departamentas (VSD) darė neteisėtą ir šiurkštų spaudimą teisingumą vykdančiam teismui.

„Visi stebėjome šį teismo procesą ir matėme, kad buvo daromi spaudimai teisėjams. Vien tik kaip galima komentuoti tą faktą, kai Valstybės saugumo departamentas inicijuoja būtent Vyriausiame administraciniame teisme patikrinimą, kaip laikomasi valstybinių paslapčių apsaugos, kaip neteikiama medžiaga, kuri reikalinga tam, kad teismas galėtų vykdyti teisingumą ir Vyriausiasis administracinis teismas tada priverstas kreiptis į Konstitucinį Teismą. Akivaizdu, kad Valstybės saugumo departamentas darė viską, kad teismas negalėtų priimti objektyvaus sprendimo“, – teigė Seimo narys P. Urbšys.

Ragina prezidentę įvertinti

Parlamentaras atkreipė dėmesį, kad Valstybės saugumo departamento veiksmai negalėjo būti atlikti be prezidentės Dalios Grybauskaitės paramos.

„Tačiau visi turėtume užduoti sau klausimą, ar VSD savavališkai galėjo daryti tokius veiksmus, ar savavališkai galėjo daryti tokius veiksmus, kurie privedė prie neteisėto FNTT vadovo pavaduotojo atleidimo. Žinant, kad VSD pavaldus prezidentei, tai ji visų pirma turi prisiimti atsakomybę už tai, kad buvo susidorota su pareigūnais, kurie sąžiningai vykdė pareigą valstybei“, – sakė P. Urbšys.

Buvęs aukštas teisėsaugos pareigūnas, o dabar parlamentaras, ragina valstybės vadovę viešai įvertinti neteisėtus veiksmus dariusius VSD pareigūnus.

Seimo narys P. Urbšys interviu taip pat kalbėjo, kaip prezidentė manipuliuoja teisėsaugos institucijų vadovais ir teisėjais, kaip naudojama kompromituojanti informacija, o taip pat – apie pačios Dalios Grybauskaitės pažeidžiamumą.