Saugumiečių desperacija: jie vėl bando Giržadą atleisti iš FNTT
VRM ministras šoka pagal VSD dūdelę?

VSD direktoriaus pavaduotojas Romualdas Vaišnoras
VSD direktoriaus pavaduotojas Romualdas Vaišnoras
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt

Vyriausiasis administracinis teismas yra konstatavęs, kad leidimas dirbti su įslaptinta informacija majorui atimtas neteisėtai, kaip ir tai, kad remiantis tuo, jog jis neturi leidimo, nebegali užimti FNTT direktoriaus pavaduotojo pareigų ir turi būti atleistas. Abu tuometinio vidaus reikalų ministro R. Palaičio įsakymai pripažinti neteisėtais, nepagrįstais ir niekuo neparemtais.

Barakauskas: Giržadas dirbti FNTT be leidimo dirbti su slapta informacija negali

Vidaus reikalų ministras, „tvarkietis” Dailis Alfonsas Barakauskas tikina, kad į darbą neskundžiama teismo nutartimi grąžintas buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pavaduotojas Vytautas Giržadas negalės dirbti minėtoje tarnyboje be leidimo dirbti su slapta informacija, kurį išduoda Valstybės saugumo departamentas.

„Jis (V. Giržadas – Alfa.lt) galės grįžti į darbą, įvykdęs visus įstatymo reikalavimus, tame tarpe – ir dėl darbo dėl slapta informacija. Jis negalės dirbti be šito leidimo”, – antradienį Vyriausybėje žurnalistams sakė D. A. Barakauskas.

Vidaus reikalų ministras akcentavo, kad būtent VSD išduoda leidimus dirbti su slapta informacija.

„Ne Vidaus reikalų ministerija išduoda leidimą dirbti su slapta informacija. Tai daro Valstybės saugumo departamentas. Patikra gauti leidimą užtrunka nuo mėnesio iki dviejų mėnesių, priklausomai nuo slaptumo lygio. Kadangi teismo sprendimas vakarykštis, kuris yra priimtas, grąžino V. Giržadą į darbą, [...] ministras besąlygiškai vykdys teismo sprendimą, tačiau reikalavimai, kurie yra keliami šitoms pareigoms turės būti pilnai išpildyti.

Reikalinga pažyma, nes vakar įvyko tik teismas. Aš dar šiandien dienai neturiu informacijos, ar jis turi tą leidimą dirbti su slapta informacija, tokiu būdu – ar jis turi teisę kažką daryti”, – komentavo D. A. Barakauskas.

Ministras vis dėlto neįstengė atsakyti į klausimą, ar V. Giržadas šiuo metu gali dirbti FNTT.

„Vidaus reikalų ministras šiandien, ko gero, [...] kreipsis į Valstybės saugumo departamentą, kad paaiškintų, ar turi galiojantį, ar reikia naujo leidimo V. Giržadui dirbti su slapta informacija, kuri yra būtina šitai pareigybei. [...] Yra vienintelis klausimas – ar jis turi teisę ir galiojantį leidimą dirbti su slapta informacija. Jeigu jis tokią teisę turi, tada aš manau, kad jis gali dirbti. Jeigu jis tokios teisės neturi, jis negali dirbti”, – dėstė D. A. Barakauskas.

Direktoriaus pavaduotojo iš darbo neišmes

D. A. Barakauskas pžaymėjo, kad šiuo metu FNTT direktoriaus pavaduotojo pareigose dirbantis Šarūnas Rameikis po teismo sprendimo dėl V. Giržado grąžinimo į FNTT liks savo darbo vietoje.

„FNTT yra pavesta atlikti papildomas funkcijas ir todėl [...] būtina įvesti antrą pavaduotojo etatą”, – pažymėjo ministras.

Kompensaciją dar apskaičiuos

Vidaus reikalų ministras patikino, kad kompesacija iš FNTT neteisėtai atleistam ir po teismo sprendimo į tarnybą sugrąžintam V. Giržadui dar bus tikslinama.

„Kompensacija Lietuvos valstybė privalo išmokėti Lietuvos įstatymų numatyta tvarka. Kadangi vakar buvo teismo sprendimas, Vidaus reikalų ministerija dar nėra atlikusi tikslių skaičiavimų, kiek reikia išmokėti. [...] Mes – ministerija – esame tik tarpininkas tarp [...] Vyriausybės ir Finansų ministerijos. Tada, kai mes gausime pinigus, tiksliškai skirtus kompensacijai apmokėti, [...] mes turėsime pinigus, jie bus paskaičiuoti, reikės kreiptis į Finansų ministeriją ir žinosime tikslią sumą, kuri šiuo metu, atrodo, yra apie 119 tūkstančių litų”, – aiškino D. A. Barakauskas.

Palaitis nuo atsakomybės nusiplovė

V. Giržadą iš FNTT vadovo pavaduotojo pareigų neteisėtai atleido buvęs vidaus reikalų ministras, liberalcentristas Raimundas Palaitis. Todėl, anot, D. A. Barakausko, atsakomybė ant liberalcentristo pečių šiuo atveju nekris.

„Tai yra ne pirmas atvejis. [...] Čia, manau, yra klausimas politinis, nes praktiškai šiandien galiojančių teisės aktų [...], kad reikalauti sumokėti buvusiam ministrui, tikrai nėra. Čia reikėtų keisti teisinę bazę, kelti [...] diskusijas”, – komentavo „tvarkietis”, pritardamas premjero Algirdo Butkevičiaus nuomonei, kad tokie atvejai parodo, kad yra netvarka teisinėje bazėje.

SEIMAS IMSIS TIRTI FAKTINIO SAUGUMO VADOVO VAIŠNORO VEIKLĄ

GAILIUS: VSD VADOVAS VAIŠNORAS SIEKIA IŠVENGTI ATSAKOMYBĖS „SNORO“ ISTORIJOJE

GAILIUS: VSD VADOVAUJA PAREIGŪNAI, SULAUŽĘ PRIESAIKĄ VALSTYBEI

FNTT VADOVŲ ATSIKRATYMO ISTORIJOJE RYŠKĖJA VSD RANKA

GAILIUS: VSD ŽINOJO, KAS NUTEKINO INFORMACIJĄ APIE „SNORĄ“, BET VEIKDAMI 1937 METŲ METODAIS NUSLĖPĖ

PILKASIS SAUGUMO KARDINOLE VAIŠNORAI, KODĖL PRADĖJOTE PERSEKIOTI BUVUSIUS FNTT VADOVUS IR VOS NESUGRIOVĖTE VYRIAUSYBĖS?