Mokslininkai nustatė pagrindines potraukio saldumynams priežastis

Potraukis saldumynams
Potraukis saldumynams
  © 123rf.com

Mes pajuntame gyvybinių jėgų antplūdį, nuotaika staiga pasitaiso, nuovargis pradingsta. Tačiau labai greitai šie pojūčiai praeina. Ranka vėl siekia kaloringo ir visai nenaudingo saldainio.

Šis mechanizmas „saldainis – malonumas“ veikia bet kuriame organizme. Tačiau vieni žmonės gali apsieiti be saldumynų, o kiti neįsivaizduoja savo gyvenimo be arbatėlės su pyrago gabalu ar pietų be deserto. Dietologai nurodo kelias potraukio saldumynams priežastis

Tai gali būti paprasčiausias įprotis: vaikystėje tėvai skatino vaiką gerai elgtis šokoladukais, o kai jis užaugo, tai pats save ėmės skatinti saldumynais.

Potraukis saldumynams dažnai paaiškinamas serotonino trūkumu organizme, kai žmogus patiria stresą, jam būtina pasitaisyti sau nuotaiką. Saldumynai daro žvalinantį efektą. Priežastis gali būti taip pat nesugebėjimas laiku pajusti sotumo jausmą ar diabeto vystymasis.

Galima ir dar viena priežastis: saldumynų mėgėjas maitinasi netinkamu maistu, negauna pakankamai reikalingų maistinių medžiagų, mikroelementų ir vitaminų.

Skysčių trūkumas organizme taip pat provokuoja polinkį į saldumynus.