Garsioji bėglė Venckienė pastebėta Čikagoje

Neringa Venckienė
Neringa Venckienė
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
Alfa.lt
2013-08-22 08:08

Čia ji buvo pastebėta kartu su sūnumi vaikštinėjanti miesto gatvėmis.

Alfa.lt primena, kad dar gegužę, išnaudojus visas galimybes nustatyti įtariamosios N. Venckienės dabartinę gyvenamąją vietą ir įteikti šaukimą atvykti į apklausą, Šiaulių apygardos prokuratūroje priimtas sprendimas paskelbti jos paiešką. Policijos pareigūnams pavesta nustatyti tikslią įtariamosios gyvenamąją vietą.

Seimas teisinį Neringos Venckienės imunitetą panaikino balandžio 9 d., pati politikė posėdyje nedalyvavo. Jos patikėtinis Jonas Varkala skelbė, kad N. Venckienė serga, tačiau konkrečios ligos įvardyti nesugebėjo.

Gegužės 17 dieną suėjo metai, kai iš Neringos Venckienės buvo paimta laikinai globota Laimutės Stankūnaitės ir Drąsiaus Kedžio dukra.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis Alfa.lt tuomet sakė, kad Lietuvos policijos pareigūnai jau yra kreipęsi į Interpolą dėl N. Venckienės paieškos.

VENCKIENĖ PATI SAVE PASMERKĖ ĮKALINIMUI?

POLICIJOS IEŠKOMA VENCKIENĖ SUNKINA GYVENIMĄ TEISĖJAMS IR PROKURORAMS

VASILIAUSKAS: VENCKIENĖ – JAV, PRAŠO POLITINIO PRIEGLOBSČIO

„Tačiau mūsų pareigūnai nėra pateikę prašymo N. Venckienę sulaikyti. Prašymas pateiktas su tikslu nustatyti jos buvimo vietą, kad jai būtų galima įteikti šaukimą. Jei kurios nors šalies pareigūnai suras, kur šiuo metu yra N. Venckienė, jie informuos apie tai Lietuvos teisėsaugą, nurodydami adresą. Tačiau pareigūnai neturi teisės nei jos sulaikyti, nei bandyti jai sutrukdyti išvykti. N. Venckienė turi teisę jau po penkių minučių išvykti iš tos vietos ir šaukimo vėl nebūtų įmanoma įteikti“, – sakė A. Matonis.

Pareigūnai išsiuntė dokumentus į Lietuvos kriminalinės policijos biuro Tarptautinių ryšių valdybą dėl tarptautinės paieškos paskelbimo (dėl dingusiosios dabartinės buvimo vietos nustatymo).

Kolegos neslėpė kur galėtų būti Venckienė

„Drąsos kelio“ partijos frakcijos narė Neringa Venckienė yra išvykusi į JAV, ten prašo politinio prieglobsčio, sako kitas šios frakcijos narys Valdas Vasiliauskas.

„Taip, taip ir yra“, – interviu sakė V.Vasiliauskas, paklaustas, ar N. Venckienė išvyko į JAV.

„Ji pretenduoja į politinės pabėgėlės statusą“, – teigė V. Vasiliauskas.

VENCKIENĖ – ČIKAGOJE?

„Tai yra jos sąmoningas ir, manyčiau, racionalus sprendimas. Juk ją kiekvieną dieną galėjo suimti prokurorų prašymu. Ji, matyt, pasirinko politinės pabėgėlės statusą ir tai yra jos tolimesnės kovos su supuvusia teisine sistema dalis“, – sakė V.Vasiliauskas.

Politikas sakė, kad remiasi prielaidomis ir patikimais šaltiniais.

Pokalbio metu svarstytos dvi versijos: kad N. Venckienė galimai pabėgo į JAV arba Didžiąją Britaniją.

Čikagos lietuviai palaiko parlamentarę

Čikagoje gyvenantys lietuviai visada palaikė N. Venckienę: rengė piketus, protestavo prieš mergaitės atidavimą L. Stankūnaitei, užsakinėjo mišias ir rinko lėšas.

AMERIKOS LIETUVIŲ PROTESTAI ĮSIUTINO GRYBAUSKAITĘ

Alfa.lt primena apie įvykį, kai 2012 metais NATO vadovų suvažiavime Čikagoje dalyvavusią prezidentę Dalią Grybauskaitę, išvykstant iš Pasaulio lietuvių centro Lemonte, Amerikos lietuviai sustabdė ir užkirto delegacijai kelią.

Prezidentė D. Grybauskaitė turėjo į pastatą patekti pro užpakalines duris. Išeiti iš pastato pro jas nebepavyko, nes lietuviai ir šį išėjimą užblokavo. Pastatą prezidentė paliko pro techninį išėjimą, prie kurio stovėjo konteineriai su šiukšlėmis, o jos kortežui pajudėjus lietuviai skandavo „gėda“ ir prie automobilio langų spaudė plakatus.

Protestai vyko dėl prievarta pavirtusio Garliavos mergaitės paėmimo. Protestus prieš prezidentę parodė dauguma svarbiausių Jungtinių Valstijų televizijų naujienų laidų.