Tauragės pažibos Šviniaus sūnų nuo baudžiamosios atsakomybės gelbsti prokurorai

Arūnas Pukelis - Švinius
Arūnas Pukelis - Švinius
  © LNK

TEISMAS NUBAUDĖ ŠVINIAUS SŪNŲ UŽ CHULIGANIŠKĄ VAIRAVIMĄ

Gėrė ir šoko tiesiai prieš bažnyčios duris

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po to, kai liepos 4-osios naktį policija sulaikė dvidešimt dvejų metų M. Pukelį ir dar kelis jaunuolis centriniame miesto parke. Į parką pareigūnai atvyko gavę vieno gyventojo, tą naktį apie 2 val. važiavusio pro šalį, pranešimą.

Atvykę į vietą pareigūnai pamatė, kad centrinėje alėjoje, prie pat Martyno Mažvydo vardo evangelikų liuteronų bažnyčios šventoriaus, o tiksliau – tiesiai prieš pat bažnyčios duris, grupė jaunuolių buvo susikūrusi laužą ir linksminosi: šoko, dainavo, gėrė alkoholį. Tiesa, sulaikomi jie pareigūnams nesipriešino, pripažino ir kad laužą susikūrė, ir kad šiukšlės bei buteliai yra jų.

Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo. „Mes įžiūrėjome čia nusikaltimo požymius. Kaip galima prie bažnyčios gerti, šokti apie laužą kaip indėnai. Buvo ne tik trikdoma gyventojų rimtis, bet ir kilo didžiulis visuomenės pasipiktinimas. Tačiau prokuratūra nusikaltimo požymių neįžvelgė ir tyrimą nutraukė. Tokiu sprendimu mes tarsi duodame kitiems jaunuoliams suprasti, kad galima taip elgtis, kad čia nieko tokio”, – pasipiktinęs portalui Alfa.lt sakė Tauragės policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys. Jis pridūrė, kad policija, be abejo, visiems pažeidėjams administracinius protokolus surašė ir jie bus nubausti administracine tvarka.

Prokuratūros atstovų pakalbinti nepavyko. Ikiteisminį tyrimą nutraukusi prokurorė Lolita Marcinkutė šiuo metu atostogauja, prokuratūros vadovas Gražvydas Žebelys – irgi. O jo pavaduotojas Rimvydas Kurpavičius apie tai, kad gyventojai pasipiktinę, pasakė tik tiek, kad „pasipiktinusių visada bus, viena ar kita pusė vis tiek piktinsis”, ir pridūrė, kad į klausimą, kodėl nutrauktas ikiteisminis tyrimas, gali atsakyti tik jį nutraukusi prokurorė ir niekas kitas.

Važiavo tiesiai ant žmonių

M. Pukelis jau pernai išgarsėjo, kai rugpjūčio 13-osios vakarą apie 21 val. buvo nutvertas neblaivus belakstantis galingu visureigiu prie jūros esančiame pliaže. Nepaisydamas to, kad tuo metu prie upės ilsėjosi nemažai žmonių, tarp kurių buvo ir vaikų, jis su savo automobiliu „Toyota Tundra” suko ratus pavojingai manevruodamas, užvažiavo ant šaligatvio, „suko saules”, išdraskė veją. Apie tai pareigūnams išdrįso pranešti tik viena pliaže buvusi moteris, kuri nurodė ne tik automobilio markę ir spalvą, bet ir numerį. Atvykus pareigūnams iš mašinos išlipęs M. Pukelis iš pradžių su jais taikiai kalbėjosi, tačiau pasiūlius pasitikrinti blaivumą šoko bėgti. Keli čia pat buvę jaunuoliai nesėkmingai bandė policininkams įrodyti esą automobilį vairavę jie.

Teismas, išnagrinėjęs administracinę byla, tuomet nubaudė M. Pukelį 2500 litų bauda ir dvejiem su puse metų atėmė teisę vairuoti automobilį

Švinius bando kratytis kriminalinio autoriteto etiketės

M. Pukelio tėvas – kriminalinio pasaulio autoritetas A. Pukelis, pravarde Švinius, kadaise įkūrė nusikalstamą susivienijimą. Jis, kaip ir marijampolietis Vilius Karalius, buvo laikomas vienu stambiausių kontrabandos pasaulio banginių. A. Pukelis yra įkliuvęs su milijoninės vertės kroviniais, kartą pasienyje sučiuptas su lagaminais, kuriuose – pinigai. Praeityje jis penkiskart teistas. Tačiau dažniausiai išsisukdavo palyginti lengvai.

Dar 2009-aisiais A. Pukelis buvo teisiamas už vieno Kauno verslininko terorizavimą. Verslininkas sulaukė daugybės grasinimų susidoroti, iš jo buvo reikalaujama stambios pinigų sumos. Bylą tyrę pareigūnai iš pradžių pareiškė kaltinimus turto prievartavimu, tačiau vėliau nusikaltimas perkvalifikuotas į savavaldžiavimą. Teismas skyrė A. Pukeliui stebėtinai švelnią bausmę – 6500 litų baudą.

Švinius visuomet garsėjo savo arogancija. Jau vien ko vertas atvejis, kai Tauragėje kelyje jį sustabdžius policijos pareigūnams pareiškė, esą vairuotojo pažymėjimo niekad nesivežioja ir pakišo pasą, sakydamas, kad jį visi žino. Pareigūnams nenusileidžiant juos išplūdo, grasino padegti vieno jų ūkinius pastatus ir pan.

Pastaruoju metu A. Pukelis stengiasi nusikratyti kriminalinio pasaulio autoriteto etiketės. Tačiau tarp Kauno, kur šiuo metu gyvena, verslininkų jis taip ir nepritapo. Todėl pastaruoju metu dažniau būna Minske, kur valdo statybų verslą. Kalbama, kad be jo pritarimo Baltarusijoje statybomis užsiimti negali niekas.

A. Pukelis šliejasi ir prie politikų, jis pastebėtas su keliais liberalcentristais, kalbama, kad su juo bendrauja buvęs vidaus reikalų ministras Raimondas Palaitis, kuriam po skandalo teko ministro postą apleisti. Taip pat jis pastebėtas restorane su Viktoru Uspaskichu.