Grįš neveikiančios švieslentės

Naujovė stotelėse
Naujovė stotelėse
  © Organizatoriai
ELTA
2013-08-21 07:26

Per penkerius metus projektas, į kurį buvo investuota 962 tūkst. litų, ne tik nepajudėjo į priekį, o, regis, žengė atgal. Švieslentes miesto gyventojai viešojo transporto stotelėse jau ne kartą matė. Tiesa, dažniausiai reikšmingu miestui laiku, kuomet sugužėdavo užsieniečių, pvz., „Eurobasket 2011“ renginių metu. Ar šiemet ketinamas pabaigti projektas nėra tik grimas prieš ES atstovus Lietuvos pirmininkavime? SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorius Gintas Bliuvas, pristatydamas naują – seną projektą, akcentavo, jog jis bus smarkiai pasikeitęs. Pasak G. Bliuvo, švieslentės ne tik rodys atvažiuojančio transporto laiką iki stotelės, bet ir praneš, jeigu yra kokių sutrikimų maršrute, atsitiko kontaktinio tinklo avarija ar keičiasi maršrutas. Tačiau gyventojai iš naujo švieslenčių kvėpavimo daug nesitiki, mat net ir šiandien viena iš šio projekto švieslenčių Europos stotelėje tinkamai neveikia.

Keleiviai nesitiki, kad naujam gyvenimui prikeltos švieslentės bus iš tiesų naudingos. Jie, pripratę prie patogių tvarkaraščių, tikina, jog tokia technika yra ne tik nepatogi, bet ir gali sukelti papildomų rūpesčių senyvo amžiaus žmonėms: „Švieslentės matomumas labai blogas. O jei dings elektra? Jokiu būdu negalima atsisakyti rutulinių tvarkaraščių, nes tai ne tik patogu, bet ir reikalinga seniems žmonėms, kuriems įžiūrėti užrašus švieslentėje praktiškai neįmanoma“, – nerimauja jauna keleivė Diana.

Grįžtančios švieslentės šį rudenį bus ne vienintelė naujiena Vilniaus gyventojams. Laukia ir dar viena staigmena – naujas kelių ženklinimas gatvėse. Pasak Vilniaus miesto savivaldybės Eismo skyriaus vedėjo Tomo Kamaičio, dabar miesto gatvėse atliekami infrastruktūriniai pakeitimai. Dar prasidėjus viešojo transporto pertvarkai, gatvės buvo platinamos Laisvės prospekte, Ukmergės ir Kalvarijų gatvės dalyse. Dabar po vieną eismo juostą planuojama įrengti Ozo, Olandų, Buivydiškių bei Kalvarijų gatvių atkarpose.