Urbšys ragina atlikti generalinio prokuroro patikrinimą poligrafu

Generalinį prokuroras Darius Valys ir Romualdas Vaišnoras
Generalinį prokuroras Darius Valys ir Romualdas Vaišnoras
  © Alfa.lt
Tomas Dapkus | Alfa.lt
2013-08-14 09:04

Ragina patikrinti generalinį prokurorą

Seimo narys, buvęs Specialiųjų tyrimo tarnybos (STT) Panevėžio valdybos viršininkas Povilas Urbšys ragina atlikti generalinio prokuroro Dariaus Valio patikrinimą poligrafu – melo detektoriumi – siekiant atsakyti į klausimą, kas nutekino slaptą informaciją apie teisėsaugos planuojamus veiksmus banko „Snoras“ atžvilgiu.

STT TIRIA GENERALINIO PROKURORO RYŠIUS SU ĮTAKINGAIS ADVOKATAIS

STT AKIRATYJE – GENERALINIS PROKURORAS DARIUS VALYS

GAILIUS: VSD ŽINOJO, KAS NUTEKINO INFORMACIJĄ APIE „SNORĄ“, BET VEIKDAMI 1937 METŲ METODAIS NUSLĖPĖ

PILKASIS SAUGUMO KARDINOLE VAIŠNORAI, KODĖL PRADĖJOTE PERSEKIOTI BUVUSIUS FNTT VADOVUS IR VOS NESUGRIOVĖTE VYRIAUSYBĖS?

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdyboje toliau atliekant ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnyba, kai 2011 metų lapkričio mėnesį dienraščiui „Lietuvos rytas“ buvo perduota informacija apie teisėsaugos planuojamus veiksmus banko „Snoras“ atžvilgiu, tikrinama versija, kad šią informaciją neteisėtai galėjo perduoti pats generalinis prokuroras D.Valys, veikdamas per tarpininką.

„Ta informacija, kuri dabar viešai pasirodo, yra kelianti visuomenėje rezonansą. Iškilus į viešumą šiai informacijai, ne kas kitas, o būtent pats generalinis prokuroras turi pats savanoriškai pasisiūlyti būti patikrintas melo detektoriumi, tam, kad panaikintų abejones visuomenėje“, – Alfa.lt pareiškė Seimo narys P. Urbšys.

Kaip rodo Valstybės saugumo departamento generalinio direktoriaus generolo Gedimino Grinos informacija Seimo Antikorupcijos komisijos parlamentiniam tyrimui dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos vadovų atleidimo aplinkybių tyrimo, D. Valys nebuvo tikrintas poligrafu.

2011 metų lapkričio 14 dieną generalinio prokuroro pavaduotojo Dariaus Raulušaičio kabinete vyko teisėsaugos institucijų koordinacinis pasitarimas, planuojant veiksmus banko „Snoras“ atžvilgiu. Visi šio pasitarimo dalyviai vėliau buvo tikrinami, taip pat ir poligrafu. Tačiau po pasitarimo, kaip rodo surinkta informacija, D. Raulušaitis nedelsiant apie pasitarimo rezultatus informavo ir generalinį prokurorą D.Valį.

Urbšys: Vaišnoras taip pat turėtų būti patikrintas

Buvęs Specialiųjų tyrimo tarnybos Panevėžio valdybos viršininkas, Seimo narys P. Urbšys Alfa.lt sako, kad už nekokybišką tyrimą, aiškinantis, kas nutekino informaciją, atsakingas Valstybės saugumo departamentas, kurio vienas vadovų Romualdas Vaišnoras taip pat, kaip ir D. Valys, nepagrįstai išvengė patikrinimo melo detektoriumi ir dabar jis turėtų būti taip pat patikrintas.

„Už tai, kad tas tyrimas buvo atliktas nekokybiškai – turiu galvoje dėl informacijos apie teisėsaugos planuojamus veiksmus „Snoro“ atžvilgiu nutekinimo – tai pirmoj eilėj yra atsakingas Valstybės saugumo departamentas. Būtent VSD vykdė operatyvinius veiksmus, kuo remiantis buvo apibrėžtas ratas žmonių, kurie turi būti tikrinami. Iš pat pradžių buvo keista, kad buvo apsibrėžtas tik labai ribotas ratas žmonių, kurių atžvilgiu buvo atliktas šitas tyrimas. Kažkodėl tai kai kurie pareigūnai buvo išeliminuoti iš patikrinimo, logiška, kad dabar tai sukelia daug klausimų. Ir, be abejo, turėtų ir pats Valstybės saugumo departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Romualdas Vaišnoras, kurio pavardė ne kartą minima toje skandalingoje istorijoje, būti patikrintas“, – Alfa.lt pareiškė Seimo narys P. Urbšys.

Buvęs ilgametis teisėsaugos pareigūnas, o dabar parlamentaras sako, kad „tai leistų objektyviau įvertinti situaciją ir atsakyti į klausimą, kas nutekino informaciją, jeigu norima tai išaiškinti“.

Laukite tęsinio.