Saugumiečiai iš(si)tyrė – Pociūnas „spontaniškai“ iškrito pats

V. Pociūnas
V. Pociūnas
  © „Lietuvos žinios“

KAS ĮTIKINS GRINĄ, KAD POCIŪNAS DIRBO VSD?

Trijų puslapių išvadoje taip pat teigiama, kad atlikto tyrimo metu negauta duomenų, patvirtinančių, kad tuo metu, kai vyko nelaimingas atsitikimas Bresto mieste (nakties metu iš 2006 m. rugpjūčio 22 d. į 2006 m. rugpjūčio 23 d. viešbučio „Inturist“ kambaryje, kuriame V. Pociūnas buvo apsistojęs), lėmęs jo mirtį, V. Pociūnas būtų vykdęs jam departamento deleguotas funkcijas ar skirtas atskiras tarnybines užduotis, ar šio nelaimingo atsitikimo priežastis būtų jo, kaip rezervo saugumo pareigūno, vykdytos funkcijos.

„Atsižvelgiant į tai, komisija negali daryti išvados, kad V. Pociūnas mirė dėl jo vykdytų tarnybinių pareigų, kurias jis turėjo atlikti kaip rezervo saugumo pareigūnas, – sakoma išvadoje. – Priežastinis ryšys tarp V. Pociūno mirties ir jo, kaip rezervo saugumo pareigūno, tarnybos departamente (pareigūno statuso ar tiesioginių tarnybinių pareigų vykdymo), nenustatytas.“

Ši komisijos išvada gali būti skundžiama Viešojo administravimo įstatymo nustatyta tvarka. V. Pociūno našlė Liudvika Pociūnienė Alfa.lt tvirtino, kad beveik neabejojanti, kad taip ir padarys. L. Pociūnienei atstovaujantis advokatas Jonas Butkus minėtos komisijos išvadas pavadino „grožinės literatūros kūrinėliu, kuris nevertas net jokios kritikos.“ Jis taip pat tvirtino, kad išvados, kai su jomis bus susipažinta detaliau, greičiausiai bus skundžiamos.