Uspaskichui dar viena byla – šį kartą dėl nepagarbos teismui

Viktoras Uspaskichas
Viktoras Uspaskichas
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
BNS | Alfa.lt
2013-08-08 08:24

Minėtas prašymas Generalinėje prokuratūroje buvo gautas š. m. rugpjūčio 6 d.Organizuoti ikiteisminį tyrimą pavesta Vilniaus apygardos prokuratūrai.

Anot tarybos pranešimo, kreiptis į prokurorus nuspręsta po to, kai liepos 28 dieną visuomenės informavimo priemonėse pasirodė informacija, leidžianti įtarti, kad atsakinėdamas į žurnalistų klausimus, V.Uspaskichas „sąmoningai be jokio pagrindo užgauliojo jo bylą nagrinėjusius teisėjus, taip pat ir teismą už jų veiklą, vykdant teisingumą, juos niekinamai išvadindamas nusikaltėliais bei bailiais“.

„Kiekvienas turi teisę į žodžio laisvę. Teisė kritikuoti teismus negali būti ribojama, kaip ir teisė naudotis viešais pasisakymais kaip gynybos metodu. Tačiau tai negali peržengti įstatymo leidėjo nustatytų ribų ir tapti teismo ir teisingumą vykdančių teisėjų niekinimu dėl jų veiklos“, – pranešime spaudai teigė Teisėjų tarybos pirmininkas Gintaras Kryževičius.

Kreipimesi į Generalinę prokuratūrą nurodoma, kad pagal baudžiamąjį įstatymą už nepagarbą teismui atsako tas, kas viešai veiksmu, žodžiu ar raštu užgauliai pažemino teisingumą vykdančius teismą ar teisėją dėl jų veikos. Šių baudžiamojo įstatymo nuostatų paskirtis – saugoti teismų ir teisėjų garbę, orumą, ginti juos nuo viešo pažeminimo, niekinimo dėl jų veiklos vykdant teisingumą, taip pat saugoti ir apskritai visą teisingumo sistemą nuo jos diskreditavimo.

Alfa.lt primena, kad V. Uspaskichas po teismo sprendimo, kuriuo buvo pripažintas kaltu Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje ir nuteistas ketveriems metams už grotų, išvyko į Rusiją.

Grįžęs iš gimtojo krašto V. Uspaskichas išvadino teisėjus „nusikaltėliais“: „Čia – ne tik aš. Aš galvoju, čia jūs turite skųsti. Todėl, kad praktiškai trys teisėjai padarė didžiulį nusikaltimą prieš teisingumą. (...) Reikės jums ir jūsų vaikams gyventi tokioje valstybėje, kur nevyksta teisingumas. Priimti sprendimą neturint kaltės – tai yra didžiulis nusikaltimas“, – į Lietuvą grįžęs bėrė V. Uspaskichas. „Aš jums tiesiai šviesiai kalbu. Jie – nusikaltėliai, priimant tokį sprendimą. Tegul jie apskundžia mane. Jie pabijos, jie – bailiai. Jie nesavarankiški“.