Režisierius Korostenskis: merginos tikisi, kad vaidmenį pas mane gaus „per lovą“

Naujausias jo filmas „Moters saulė“ ką tik Portugalijoje, Avancos kino festivalyje laimėjo pagrindinį – Pasaulio debiuto – prizą. Romantiškas filmas apie dvi meilės trokštančias seseris šiais, komerciniais laikais, jį mačiusius stebina savo lengvumu, žavi, užburia. Tačiau meilės-nemeilės temą pasirinkusiam režisieriui jis tapo tikru išbandymu.

Jausmais ir emocijomis grindžiami moters ir vyro, režisieriaus ir aktorių santykiai, pasak R. Korostenskio – sudėtingas žaidimas. „Tai tikrai žaidimas. Ir kai nepalaikai to žaidimo, sakai, kad tai – darbas, filmavimas, leidi suprasti, kad mes nesimylėsime, moters asmenyje gali įsigyti priešą“ , – ne sykį įsitikino romantiškų vaizdo klipų ir ne mažiau romantiškų kino filmų „Štormas“, „Saulė“ „Tavo veido šviesa“ autorius R. Korostenskis.

reklama

Gerbiamas Ruslanai, išgarsėjote filmuodamas vaizdo klipus, tačiau jų laikas baigėsi, o jus pasiglemžė ne mažiau romantiškas, autorinis kinas. Planavote, ar viską sudėliojo gyvenimas?

Taip, buvo laikas, kai filmavau vaizdo klipus, ir tai buvo gražiausias laikas lietuviškų vaizdo klipų gyvavime. Sukūriau apie 20 vaizdo klipų – grupėms „Delfinai“, „B‘Avaria“, „Mango“, Atlantai, Geltonai... Sąrašas pakankamai ilgas ir labai gaila, kad tas laikas baigėsi, jo nebėra. Būna, kad kviečia nufilmuoti ir vaizdo klipą. Beje, nori, kad filmuočiau nemokamai.

Vienas iš tokių paskutinių prodiuserių prašymų buvo nufilmuoti vaizdo klipą „Olialia pupytėms“. Bet Turkijoje filmuoti nesutikau. Į Turkiją galima važiuoti tik pailsėti, bet ne dirbti. Nufilmavo kiti. Mačiau tą vaizdoklipą. Tai kažkoks „videofaustas“, nors tos moterys buvo iš tiesų gražios. Moteriškumo, seksualumo parodymas nėra vien dekoltė, krūtinės rodymas.... Pažiūrėkite, kaip pristatoma ukrainiečių grupė „ViaGra“. Moterys ne tik gražios, seksualios, bet ir pasitikinčios savimi. Moterys, moteriškumas – atskira tema...

Pakalbėkime šia tema. Jūsų klipuose ir filmuose moterų niekas nemuša, nežudo. Jas parodote moteriškas, švelnias. Esate joms labai humaniškas, „feministas“?

Aš žaviuosi moterimis. Ši tema man labai įdomi. Vertinu moters grožį, sielą. Moteris, mama, draugė, žmona... Tai labai plati tema. Noriu į ją gilintis, plėstis, turiu ką apie ją šnekėti. Man įdomu, kaip moterys gyvena, išgyvena, jų santykiai su vyrais.

Kokia moteris yra šalia jūsų? Jis jus palaiko, visada supranta? Nekelia pavydo scenų? Juk jūsų darbas nenuspėjamas, dienotvarkė neprognozuojama.

Mano žmona – anglų filologė, anglų kalbos mokanti studentus. Kartu auginame du vaikus – berniuką ir mergytę. Klasikinis variantas.

Meno vyrai dažnai sako: „Aš – ne šeimos žmogus.“ Šeima gyvena sau, jis sau? Jūs irgi taip manote?

Kad suvokčiau, jog taip gyventi negalima, turėjo praeiti laiko, ir tai – antroji mano santuoka. Su žmona susituokę jau 13- ka metų ir manau, kad ši santuoka pavykusi. Juk prie menininko vyro – ar jis režisierius, ar dailininkas, – reikia ypatingos moters. Kaip sako rusai: „Yra moterys, su kuriomis vyrai užsiimama meile, ir moterys, kurias veda...“ Didelis skirtumas. Vyras, kuris to nejaučia, šeimos nesukurs.

Ar sutinkate su pasakymu, kad pasiturintis vyras be žmonos turi turėti ir meilužę?

Daug kur tokia tendencija pastebima ir netgi pamažu tampa neoficialiai pateisinama. Negalima sakyti, kad turtuolių žmonos nežino, jog jų vyrai turi meilužes. Po truputį žino, pratinasi, supranta, kad nieko nepakeis ir stengiasi, kad vyras nepaliktų šeimos. Tegul „paeina į šalį“, tik kad sugrįžtų namo.

Ką galėčiau pasakyti? Kad išlaikyti vyro dėmesį visą gyvenimą – didelis darbas. Kad negalima metai po metų, diena po dienos būti tokiai pačiai, nesikeisti. Norint išlaikyti vyro dėmesį, santykius reikia daug pastangų. Bet ypač karjeros siekiančios moterys tam ne visada turi laiko. Aišku, ir vyras gali būti nuobodus. Bet jeigu kalbame apie menininkus, tai reikia pasidžiaugti, kad jie nuolat keičiasi. (Juokėsi.)

Taip sakote todėl, kad pats esate meno pasaulio žmogus: režisierius, operatorius, dailininkas. Pasakykite, kodėl meno žmonės taip dažnai įsimyli, skiriasi, vėl taikosi? Kitaip neįmanoma?

Ne paslaptis, kad aktoriai filmavimo aikštelėje susipažįstą, bendrauja, tą bendravimą gali pratęsti po filmavimo. Kartais rimtai susipyksta, bet vis tiek reikia eiti į filmavimo aikštelę, nors santykiai pablogėję. Buvo atvejis, kai aktoriai susipyko tiesiog filmavimo aikštelėje ir man reikėjo daryti savaitės pertrauką, reikėjo įkalbinėti filmuotis ir pamiršti savo asmeniškumus.

O gal darbo sutartyje galėtumėt numatyti punktą: „Jokių įsimylėjimų?“

Turbūt taip. (Juokėsi.) Aš labai skeptiškai žiūriu į įsimylėjimus ir artimas draugystes filmavimo aikštelėje. Man toks derinys – darbas ir meilė, įsimylėjimas – nesuprantamas.

 

Režisierius Korostenskis: merginos tikisi, kad vaidmenį pas mane gaus „per lovą“

Režisierius R. Korostenskis ir jo filmas "Moters saulė"