Išbetonuota viaduko virš Vilniaus Žirnių gatvės perdanga

Išbetonuota viaduko virš Vilniaus Žirnių gatvės perdanga
Išbetonuota viaduko virš Vilniaus Žirnių gatvės perdanga
  © Įmonė
Alfa.lt
2013-07-25 16:53

„Viaduko virš Žirnių gatvės statybos darbus pradėjome tik balandžio pradžioje, o šiuo metu jau turime beveik užbaigtą statinį. Didžiausi ir atsakingiausi darbai – viaduko pamatai, atramos ir perdanga - jau įrengti,“ – sakė statybos darbams vadovaujantis Kęstutis Stankus, AB „Kauno tiltai“ Tiltų statybos aikštelės vadovas.

Pasak jo, nuo vakar net 16 valandų be pertraukos, bendrovės „Kauno tiltai“ darbuotojai viaduko betonavimo darbus vykdė dviem pamainomis.

Įrengti 90 m ilgio ir 20,25 metrų pločio viaduko perdangą prireikė 1060 m3 aukštos kokybės betono, 90 tonų armatūros ir 42 tonų lynų. Perdangos išlengvinimui buvo panaudoti 648 metrai metalinių gofruotų vamzdžių, kurie leido sumažinti perdangos svorį ir optimaliau panaudoti statybines medžiagas.

Svarbiam viaduko statybos etapui – betonavimo darbams – reikėjo atitinkamai pasirengti. Perdangos įrengimui buvo sumontuota 1600 m2 klojinių ir 9600 m3 pastolių, kurių vienos atramos laikančioji galia siekia 6 tonas.

Žirnių gatvės viaduko perdangos įrengimui pritaikyta įtemptų lynų statybos technologija, kurią bendrovė „Kauno tiltai“ naudojo statydama estakadas Klaipėdos Jakų žiedinėje sankryžoje. Viaduko perdangoje sukloti ir užbetonuoti lynai dar bus įtempti specialia įranga, kai į klojinius supiltas betonas pasieks 100 proc. projektinio stiprumo.

Netrukus bus užbaigti ir likę viaduko statybos darbai. Sukietėjus betono perdangai bus klojamas hidroizoliacijos sluoksnis, įrengiama asfalto danga ir horizontalusis kelių ženklinimas, bus sumontuoti viaduko atitvarai, tvarkomi šlaitai ir prietilčiai.

Dėl vykstančių viaduko statybos darbų intensyvioje Žirnių gatvėje transporto eismas nebuvo stabdomas net vykdant sudėtingiausius darbus. Eismo dalyvių ir darbininkų saugumas užtikrinamas gatvėje ribojant didžiausią leistiną greitį.

Viaduko virš Žirnių gatvės statyba yra projekto „IXB transporto koridoriaus (Žirnių g.) ir Vilniaus tarptautinio oro uosto jungtis“ dalis. Užsitęsus šio projekto konkurso procedūroms ir artėjant Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai bendrovė „Kauno tiltai“ pasiryžo nutiesti jungiamąjį kelią tarp Vilniaus Žirnių gatvės ir tarptautinio oro uosto vos per 3 mėnesius. Naujoji jungtis tarp Vilniaus oro uosto ir Žirnių gatvės automobiliams, kaip ir žadėta, atidaryta jau liepos 1 d. Visą projektą bendrovė „Kauno tiltai“ planuoja užbaigti iki š.m. spalio pabaigos, nors sutartyje numatyta projektą įgyvendinti iki 2014 m. sausio 1 d.

 

Išbetonuota viaduko virš Vilniaus Žirnių gatvės perdanga

Išbetonuota viaduko virš Vilniaus Žirnių gatvės perdanga