Natūralus šeimos planavimas, vadovaujantis kalendorine taisykle

Natūralus šeimos planavimas, vadovaujantis kalendorine taisykle
Natūralus šeimos planavimas, vadovaujantis kalendorine taisykle

Taip pat, ką būtina žinoti prieš naudojantis NŠP, turite įsisąmoninti, jog vyro vaisingumas yra pastovus, tai yra, jis visuomet beveik visą gyvenimą gali apvaisinti moterį, o moters vaisingumas yra kintantis. Moteris vaisinga per gyvenimą būna tik labai ribotą laiką – nuo trylikos iki penkiasdešimties metų, per mėnesį jos vaisingumas siekia aštuonias-dešimt dienų, po mėnesinių, maždaug ciklo viduryje. Tačiau, jei esate susituokę ir jums itin svarbi jūsų šeima, turite suprasti, jog abu sutuoktiniai yra vaisingi tik tomis dienomis, kuomet vaisinga moteris.

Jau kalbėjome apie du vaisingumo nustatymo būdus, tuoj pakalbėsime ir apie kalendorinę taisyklę, tačiau be šių, dar galimi kiti subjektyvūs kūno ženklai, tokie kaip ovuliacinis (ovuliacijos) skausmas dešinėje ar/ir kairėje apatinėje pilvo dalyje, taip pat tepimas kraujingomis išskyromis, dar lytinių organų paburkimo jausmas, padidėjęs krūtų jautrumas, kai kurioms moterims pasikeičia nuotaika, seksualinis potraukis. Kuomet moterims yra vaisingos dienos, kai bręsta folikulas, pakyla estrogenai, tuomet moteris jaučiasi seksualiai patraukli, jos plaukai žiba ir ji neįtikėtinai traukia vyrus. Ovuliacijos dieną estrogenai krenta, o vėlyvąją nevaisingumo fazę pakyla progesteronas.

Dar reikėtų paminėti, jei vaisingas fazių ribas nustatote matuojant bendrą kūno temperatūrą, įvykus ovuliacijai pakyla temperatūra ir laikosi visą laiką iki kol prasideda mėnesinės, tą dieną temperatūra visiškai nukrenta. Po ovuliacijos temperatūra išsilaiko nuo dešimties iki šešiolikos dienų, šiomis dienomis galite drąsiai mylėtis be jokių apsisaugojimo priemonių. Jei pastojate, temperatūra išsilaiko pakilusi ilgiau, nei šešiolika dienų, tuomet net neverta atlikti nėštumo testo, ir taip aišku, kad pastojote. Jei vėlyvoji nevaisinga fazė užtrunka mažiau, nei dešimt dienų, galimas dalykas, kad esate nevaisinga.

Kalendoriaus taisyklė jums padės tik apytiksliai apskaičiuoti vaisingos fazės pradžią. Tačiau šia taisykle galėsite pasinaudoti tik turėdamos mažiausiai šešių–dvylikos mėnesių ciklų trukmę. Kalendoriaus taisyklė: norėdama apskaičiuoti paskutinę ankstyvosios nevaisingos fazės dieną, iš trumpiausio ciklo per paskutinius šešis-dvylika mėnesių dienų atimkite dvidešimt (vidutinis dienų skaičius, skaičiuojant nuo ovuliacijos iki kitų mėnesinių, t. y. keturiolika dienų plius šešios dienos, kurias išgyvena spermatozoidai gimdos kaklelio gleivėse). Pavyzdžiui: jei nustatėte, kad jūsų trumpiausias ciklas yra dvidešimt septynios dienos, iš šio skaičiaus atimkite dvidešimt. Taigi, pasiremdama kalendoriaus taisykle, galite prognozuoti, jog kitame cikle vaisingoji fazė prasidės aštuntą ciklo dieną. Tačiau kalendorine taisykle iki galo nepasikliaukite, remkitės tikruoju vaisingumo požymiu – gimdos kaklelio gleivių pasirodymu. O dar geriau, jei derintumėte visus tris vaisingumo nustatymo būdus.