Po bakalauro studijų Didžiojoje Britanijoje lietuviai grįžta mokytis į Lietuvą

Studijos
Studijos
  © Archyvas

Lietuvoje magistrantūra pigesnė

„Į technologinius mokslus pradeda grįžti lietuvaičiai, baigę studijas Didžiojoje Britanijoje. Sugrįžta didžioji dauguma pernai baigusių bakalauro studijas, vienas kitas – iš anksčiau“, – pastebėjo Berita Simonaitienė, Kauno technologijos universiteto Socialinių mokslų fakulteto Ugdymo sistemų katedros docentė.

Ši tendencija, pasak universiteto darbuotojos, nauja ir džiuginanti Lietuvos universitetus. „Studentai taip parodo, kad studijų kokybė mūsų šalyje nebūtinai blogesnė nei užsienyje? Gal čia yra ir finansinis veiksnys, užsienyje magistrantūra mokama ir brangesnė“, – sakė B. Simonaitienė.

Šiemet Kauno technologijos universitetas gavo daugiau magistrantūros programų studijų vietų, kol kas dar yra laisvų vietų į technologijų krypčių studijas. Studentai noriai rinkosi naujas programas: projektų vadybą, įterptines sistemas elektronikos srityje. Tiesa, pirmiausia ištirpo vietos socialinių mokslų magistro studijų programose.

Padaugėjo universitetuose bakalauro programas prieš trejus ar ketverius metus baigusių ir magistro laipsnį gauti norinčių kandidatų.

Vilniaus universitetas šiemet priėmė studentų į devynias naujas antrosios pakopos studijų programas – verslo procesų valdymą, skandinavistiką, skandinavistiką ir Europos studijas, meno vadybą, analitinę žurnalistiką, politiką ir medijas, viešosios politikos analizę, baudžiamąją justiciją ir viešąją teisę.

Kauno Vytauto Didžiojo universitetas šiemet priėmė studentus į 52 magistro programas ir pasiūlė tris naujas – tarptautinę ekonomiką, tarptautinio verslo teisę ir sociolingvistiką ir daugiakalbystę.

Arčiau darbo ir namų?

Klaipėdos universitete populiariausia magistrantūros studijų programa šiemet tapo verslo vadyba. Studijuoti pagal šią programą norėjo 57 kandidatai. Antroje vietoje pagal populiarumą – šeimos edukologija ir vaiko teisių apsauga, trečioje – medijos ir komunikacija. Būsimi studentai noriai rinkosi ir kraštovaizdžio archeologiją, choreografiją, technologijų valdymą, ekologiją ir aplinkotyrą, vadybą.

Pasak Klaipėdos universiteto Studentų priėmimo skyriaus vedėjos Beatos Kajutytės, lyginant su pernai metais, norinčiųjų studijuoti magistrantūros studijas Klaipėdos universitete padaugėjo. Praėjusiais metais buvo sulaukta 513 stojančiųjų, kurie pareiškė 711 pageidavimų studijuoti. Šiemet užregistruoti 568 stojantieji, kurie pareiškė 936 pageidavimus.

„Populiarios naujos studijų programos – inovacijų vadyba ir technologijos, konsultavimo psichologija. Į kai kurias pozicijas darbe kandidatuoti galima tik baigus magistro studijas, tai matyti pažiūrėjus, ką renkamasi studijuoti.

Kasmet pasitaiko nemažai tokių, kurie į magistrą stoja po kelių metų pertraukos – gal darbo perspektyvos geresnės“, – pasakojo B. Kajutytė.

Tuo metu Kauno technologijų universiteto docentė B. Simonaitienė pastebėjo, kad pagyvėjimas jaučiamas KTU Panevėžio institute – šiemet ten į visas magistrantūros studijas didesni konkursai. „Įdomu, kad studijos regionuose populiarėja. Gal arčiau darbo, arčiau namų“, – tokio pagyvėjimo priežastis įvardijo docentė.