Butkevičius: Vilniaus metro idėja įgyvendinama tik su ES parama

Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt

„Aš manau, kad metro projektas gali būti įgyvendinamas tik su viena sąlyga – jeigu Europos Sąjungos šitam projektui, kaip išskirtiniam projektui, skirtų atskirą finansavimą. Kita atveju, aš manau, šitas projektas vargu, ar būtų galimas įgyvendinti“, – antradienį „Lietuvos radijui“ sakė A. Butkevičius.

Ministras pirmininkas teigė manantis, kad daugiau negu 1 mlrd. Lt siekianti Vilniaus miesto savivaldybės skola susidarė dėl dviejų priežasčių.

„Pirma priežastis – tai, kad konservatorių valdymo laikotarpiu kažkodėl buvo nepagrįstai mažas gyventojų pajamų mokesčio atskaitymo procentas nustatytas šitai savivaldybei. [...] Kita priežastis – tai, kad kai kur matosi, kad buvo įgyvendinami projektai, pirmiausia, nemažinanti finansinių įsiskolinimų ir didinant finansinius įsipareigojimus, tai yra neapmokant už komunalines paslaugas ir vėluojant su atlyginimu mokėjimu“, – dėstė A. Butkevičius.

Jis priminė, kad sostinės skolų problema bus sprendžiama Finansų ministerijai suteikiant paskolą miesto savivaldybei bei laipsniškai didinant gyventojų pajamų mokesčio tarifo dalį Vilniui.