Rusai pranašauja LSDP pabaigos pradžią

Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius
  © Eimantas Genys
Alfa.lt
2013-07-16 06:41

Pasak straipsnio autorių, leidę atimti teisinę neliečiamybę DP vadovams, o tuo pačiu vystytis teisminiams „juodosios buhalterijos“ procesams, socialdemokratai neteko savo pagrindinio politinio partnerio, kuris leistų išlaikyti dabartinės valdančiosios koalicijos nepriklausomumą nuo prezidentės ir konservatorių. „Esant tokioms aplinkybėms, A. Butkevičiui, kuris ir šiaip nėra tvirtas bei nuoseklus politikas, telieka vykdyti konservatorių politinę valią, į bloknotėlį klusniai rašantis jų pageidavimus, - tvirtinama Sergejaus Rekedos analitiniu vadinamame straipsnyje. – Kaip tai atsilieps šios partijos politiniam identitetui ir rinkėjų palaikymui kalbėti net neverta. Jau paskutiniuose parlamento rinkimuose lietuviai balsavo ne tiek už LSDP, kiek prieš konservatorių vykdytą politiką, kuri yra tęsiama, nepaisant vyriausybės pasikeitimo. Ar tokioje situacijoje socialdemokratams pavyks išlikti viena iš sisteminių Lietuvos partijų?“

Pasak teksto autoriaus, Dalios Grybauskaitės planuose tokio scenarijaus, tikriausiai, nėra, tad pasibaigus DP bylai, esą gali prasidėti kampanija ir prieš LSDP.

„Žinoma, tai nebus tokia grubi kova (kokia vyko prieš DP), o greičiau bus suduodamas smūgis po smūgio per socialdemokratų įvaizdį – skelbiant vis naujus KGB rezervistų sąrašus bei primenant kitas komunistinės praeities istorijas, kol iš partijos liks tiks menka saujelė, panaši į dabartinius liberalus“, - prognozuoja S. Rekeda. Jo manymu, DP bylos baigtis rodo, kad socialdemokratai, o tiksliau jų lyderis A. Butkevičius, politinę lyderystę asmeniškai perdavė į konservatorių rankas.

Beje, viena šio portalo eksperčių, konsultuojančių Lietuvos klausimais, yra nurodoma Seimo Socialdemokratų frakcijos narė Giedrė Purvaneckienė. Ar Karaliaučiaus analitikai rėmėsi ir šios ekspertės nuomone, pranašaudami LSDP politinį saulėtekį? Pasirodo, kad ne, nes G.Purvaneckienė tik iš Alfa.lt sužinojo, kad yra įtraukta į jai niekada negirdėto ir nematyto portalo ekspertų sąrašus.