Skanaus gyvenimo menininkė Ilona Juciūtė: gaminimas man – dvasinis poilsis
receptas: ant grotelių kepta apelsininė vištiena

Skanaus gyvenimo menininkė Ilona Juciūtė: gaminimas man – dvasinis poilsis
Skanaus gyvenimo menininkė Ilona Juciūtė: gaminimas man – dvasinis poilsis
  © Asmeninis albumas

Ilona sutiko ne tik trumpai papasakoti apie savo gyvenimą ir kasdienius rūpesčius ir džiaugsmus, bet ir atskleisti vieną kitą patiekalo receptą.

Miela Ilona, papasakokite apie save. Ką veikiate? Kuo užsiimate? Kokie jūsų pomėgiai? Kokia kasdienė rutina?

Visą savo laiką skiriu šeimai ir namams. Auginu dvi dukrytes – septynerių ir dešimties. Turiu didelę aistrą kulinarijai ir namų aplinkai. Vasarą visą laiką skiriu sodui, kuriu kieme, auginu savo daržoves, vaisius ir uogas. Rudenį grįžtu į virtuvės erdvę.

Maisto gaminimas man – dvasinis poilsis. Džiaugiuosi, kad mano mergaitės jau nuo mažens domisi maisto gamyba. Paklausus, apie ką svajoja mažoji, išgirstumėte „išmokti gaminti kaip mama“. Džiaugiuosi, kad mano mergaičių vaikystė – skani.

Internete galima rasti begalę jūsų receptų. Kaip kilo mintis pradėti kurti blogus ir talpinti receptus?

Blogą pradėjau rašyti prieš trejus metus tiesiog savo patogumui, kadangi jau turėjau labai daug išbandytų receptų, dar domino nauji, draugės vis prašydavo pasidalyti kokiu nors receptu, pamaniau, patogu bus išsisaugoti. Dabar džiaugiuosi turėdama tiek daug skaitytojų, tai mane įkvepia ir skatina tobulėti.

Vizualiai jūsų gaminami patiekalai atrodo nuostabiai. Turbūt gaminimas užima didžiąją jūsų laiko dalį? Ar šeima dėl to nesiskundžia? O gal atvirkščiai, džiaugiasi, kad gali pasimėgauti ir pasmaguriauti jūsų gamintų patiekalų?

Ar galėtų šeima skųstis, kai visada yra sotūs (juokėsi). Taip, šiuo metu aš didžiąją dienos dalį praleidžiu virtuvėje, bet, kaip ir minėjau, ilsiuosi, mėgaujuosi, eksperimentuoju ir džiaugiuosi, jei rezultatai būna vykę. Man, kaip ir kitoms gaminančioms, ir pyragai nekyla, ir mėsa puode svyla.

Kas jus traukia labiau – kulinarija ar konditerija? Iš kokio produkto ar produktų labiausiai mėgstate gaminti? Gal turite mėgstamiausią firminį patiekalą?

Aš labiau linkusi prie konditerijos, tada gaminu ne viena, visada prisideda ir mano mergaitės, taip vyksta šeimyninis kūrybinis procesas. Kulinarijoje nesu pastovi, todėl ir išbandytų receptų – begalės. Po kiekvieno skanaus kepinio jau šūkauju, kad tai – tas! Kepinių kepinys! Bet vėl jį keičia kitas kepinys.

Jūsų patiekalai – brangūs prabangūs ar prieinami kiekvienam?

Mano patiekalai paprasti, lengvai gaminami. Auginant mažametes su skirtingais skoniais negaliu gaminti kažko prabangaus ar egzotiško. Tai – tradiciniai lietuviški patiekalai, iš mokyklos valgyklos ar skaniausių namų pietų prisiminimų.

Peržiūrėjus nuotraukas, atrodo, kad kai kurie receptai – be galo sudėtingi... Ypač tortų. Taigi, iš kur tiek žinių ir patirties, juolab kad esate tokia jauna?

Tikrai taip tik atrodo. Aš pati dar tik mokausi, todėl sudėtingi tortai man dar neįveikiami. Didelis mamos indėlis. Ji taip pat labai mylėjo virtuvę. Man nuo devynerių nesiraukydama dėl gadinamų produktų leido jau vienai kurti savo patiekalus. Pirmasis mano tortas – čirvinių blynų, perteptas įvairiomis uogienėmis ir grietine.

Receptas:

Ant grotelių kepta apelsininė vištiena.

Sudedamosios dalys:

1 kg vištienos filė,

2 apelsinai,

Druska,

Pipirai,

Žiupsnelis šviežio čiobrelio.

Gaminimas:

Į dubenį įtarkuoti apelsino žievelę, išspausti sultis ir sudėti vištieną. Pagardinti druska, pipirais ir čiobreliais. Kepti ant įkaitintų grotelių po 3–4 minutes ant abiejų pusių.

Skanaus!

Ilonos šokoladinio vyniotinio receptą sužinoti galite paspaudę šią nuorodą.

 

 

Skanaus gyvenimo menininkė Ilona Juciūtė: gaminimas man – dvasinis poilsis

Skanaus gyvenimo menininkė Ilona Juciūtė: gaminimas man – dvasinis poilsis
+1